Ztratila se vám kočka? Nepanikařte a řiďte se našimi radami.


Nejprve dejte v okolí bydliště vědět, že kočku postrádáte. Je pravděpodobné, že ji bude mít u sebe někdo ze sousedů. Vytvořte letáčky s její fotkou a kontaktem na sebe. Vylepte je na frekventovaná místa v ulici, na nástěnku v domě, na nejbližší zastávku MHD, do blízkých obchodů i veterinární ordinace. Na letáčky můžete připojit informaci, že je sundáte, až se kočka najde, tím snížíte pravděpodobnost jejich strhávání. 

 

Informujete o ztrátě kočky obecní úřad, blízké útulky a veterinu. Pošlete email s informacemi, kdy a kde se kočka tratila, připojte její fotku a kontakt na vás. Nebojte se útulky požádat o zveřejnění profilu hledané kočky. Využít můžete i internet. Najděte si servery, kde je možné ztrátu inzerovat např. www.nalezenci.cz, www.psidetektiv.cz aj.

 

Průběžně kočku hledejte a volejte na ni jménem. Nejlepší čas je co nejpozději večer a co nejdříve ráno, dokud je klid. Podstatné je při hledání zavolat a poslouchat, jestli někde neuslyšíte mňoukání. Vyděšená kočka se často ozve jen krátkým mňouknutím. Jestliže kočka není zvyklá chodit ven pravidelně, nebude pro ní přirozené pobíhat na volném prostranství, pravděpodobně bude skryta poblíž místa ztráty (pod auty, ve křoví, ve sklepě). Je proto důležité začít hledat co nejdřív.


Vanda Ročková
Napsáno: 13.9.2015 17:27:20

Forum.

25.9.2015

Věra

A potom, když zpanikaříte a voláte na všechny obvyklé a neobvyklé instituce, vytisknete a nalepíte stovky inzerátů, otevřete skříň, peřiňák nebo v kuchyni skříňku a určitě na vás vaše milovaná a hledaná kočička radostně vyskočí.

25.9.2015

Zuzka

Nakonec najdete kočku po 2 dnech vysoko ve stromě, kam ji něco vyhnalo, žebřík nestačí, ona regulerně nemůže dolů a voláte hasiče... vlastní zkušenost. Uź má oplocenou zahradu a dál ji nepouštím...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz