Všímej si mě...


Kočka ležící na klávesnici, kočka ležící na rozložených novinách. Jev, který zná snad každý majitel kočky. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč vaše čtyřnohá společnice tak ráda ulehá přesně tam, kde si čtete nebo pracujete?

 

Je to jednoduché. Kočky jsou rády středem pozornosti. Rády „se vystavují“ tam, kde je vidíte. Kočka chce, abyste si uvědomili, že je tu pro vás a podporuje vás při čtení nebo práci. Klávesnice má navíc řadu výhod, je vysoko, takže má kočka dobrý přehled, někdy může i trochu zahřívat, což je jí příjemné, a hlavně, stále na ní někdo kouká. Pokud vás kočka nenechá v klidu pracovat, můžete ji „zaměstnat“ přímo u počítače. Zkuste jí dát nějaký pohodlný pelíšek na stůl vedle sebe, nabídnout jí několik oblíbených pamlsků a občas na ni vlídně promluvit nebo ji pohladit, aby se cítila zapojená. Zkrátka spojte vaši práci u počítače s něčím, co jí udělá radost. Příště si s ní pohrajte před tím, než zasednete k práci nebo k novinám. Skvěle poslouží třeba laserové ukazovátko, kdy kočka bude honit světýlko a pořádně se vyběhá. Většina koček miluje i mávátka nebo míčky. Kočka po hře s vámi nebude mít pocit, že je odstrčená, takže je větší šance, že vás nechá v klidu pracovat nebo si číst. Ale některé kočky to stejně neodradí...

 

foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 10.4.2019 12:29:48
Napsáno: 10.4.2019 12:26:54

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz