Vlastnit kočku přináší i zdravotní výhody


Slyšeli jste o tom, že když si pořídíte kočku, ke které budete mít pozitivní vztah, brzy se vám výrazně sníží tlak, zvlášť pokud máte sklony k hypertenzi?

 

National Institute of Health Technology Assessment Workshop dokázal, že sdílet domácnost s domácím mazlíčkem pomáhá snížit výskyt srdečních onemocnění. Zvířecí kamarád svým majitelům pomáhá uvolňovat stres a tím přispívá k větší psychické vyrovnanosti. Lidé vlastnící zvíře také méně často chodí k lékaři s lehčími onemocněními. Kočky také pomáhají lépe snášet deprese a další nemoci, jako je například Alzheimerova choroba. Podle výsledků studie vědců z univerzity v Minneapolis mají majitelé koček až o 30 % nižší pravděpodobnost infarktu. To, co majitelé domácích mazlíčků vědí už dlouho, bylo potvrzeno i vědecky. Zvíře, ke kterému má nemocný člověk silný, láskyplný vztah, může působit na zdraví dotyčného velmi příznivě.

 

Zdroje: Justine A. Leeová, Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete, Práh, 2010
www.medicalnewstoday.com/articles/98432.php
Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 10.7.2019 14:02:58
Napsáno: 10.7.2019 14:02:38

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz