Tichá domácnost


Zajímá vás, zda mají kočky rády hudbu? Záleží na okolnostech...

Jestliže máte hudbu puštěnou potichu, kočce to nijak nevadí. Naopak ji to může uklidňovat, zvlášť pokud jste zvyklí mít stále puštěné radio či televizi jako zvukovou kulisu. To pak bere zvuky jako přirozenou součást svého teritoria. Ovšem hlasitá hudba kočkám vyloženě vadí, stejně jako hluk, křik a nejrůznější ostré zvuky. Všimněte si, že v takovém případě kočka znechuceně opustí místnost a jde odpočívat do tiššího prostředí. Kočky mají totiž mnohem lepší sluch než my lidé, takže to, co nám nepřijde nijak zvlášť hlasité, naše čtyřnohé společnice může obtěžovat. Kočka vnímá zvuky, které my nemůžeme slyšet, jinak by jako lovec neuspěla. Registruje pohyby i těch nejmenších hlodavců. Proto berte ohledy na svého zvířecího mazlíčka a v jeho přítomnosti hudbu neposlouchejte moc nahlas. 


Vanda Ročková
Napsáno: 4.8.2016 13:04:26

Forum.

5.8.2016

Michael

Naprosto souhlasím. Naše Peršanka sedí se mnou celé dny v pokoji, kde pracuji a mám stále puštěné rádio, při kterém většinu doby prospí. Zdá se, že vysílání Radiožurnálu jí docela baví resp. neruší ....

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz