Proč rostou drápky na zadních pomaleji?


Určitě jste si u své kočičky všimli, že jí drápky na zadních nohou rostou mnohem pomaleji než na předních. Je to podobné jako u lidí, nehty nám na nohou rostou až čtyřikrát pomaleji než na rukou.

 

Proč tomu tak je? Odborníci si nejsou jistí. Neexistuje žádný patofyziologický důvod. Kočky používají přední tlapky ke šplhání, škrábání při označování teritoria, obraně, hrabání na kočičí toaletě. Jednoduše jsou přední drápky využívány ke spoustě činností, což je může stimulovat k rychlejšímu růstu. Drápy na zadních jsou užitečné při hře a souboji, kdy kočka do protivníka kope, a samozřejmě pomáhají při šplhání udržet se na kmenu stromu atd. Celkově je však kočka používá méně často. Například veterinářka Justine A. Leeová, autorka knihy Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete, kterou vydalo nakladatelství Práh, si myslí, že je to tím, že kočky používají přední tlapy i drápy na nich častěji, proto jim drápky rostou rychleji, aby zůstaly pořádně nabroušené.

 

Foto: maxpixel.net


Vanda Ročková
Napsáno: 3.2.2019 17:02:24

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz