Přírodní prostředky odpuzující klíšťata


 V době, kdy je největší výskyt klíšťat, můžete svému čtyřnohému mazlíčkovi pomoci tím, když mu budete podávat navíc antioxidanty, jako vitamin C a vitamin K. K tomu můžete navíc kromě klasických antiparazitik zkusit i přírodní prostředky odpuzující klíšťata.

Éterické oleje, např. růžová geránie, eukalyptus, cedr, citronela, levandule, karafiát, hřebíček nebo rozmarýn se dají dobře použít k ochraně před ektopoarazity. Jak na to? Nakapejte 50 kapek éterického oleje do jednoho litru vody nebo směsi vody a šťávy z aloe vera. Použijte rozprašovač. Před každým použitím dobře protřepejte a nastříkejte na zvíře. Dejte si pozor a chraňte jeho oči a čumček. Další alternativou je naložit čerstvé květy a/nebo listy některých těchto rostlin do jablečného octa, směs postavit na 2­3 týdny na slunce a příležitostně protřepávat. Následně směs přeceďte a nařeďte vodou v poměru 1:2 a použijte jako sprej proti parazitům. Další možností je naplnit pelech třískami cedrového dřeva, které působí jako odpuzovač klíšťat. Blechy a klíšťata také nemají rády vratič, ten můžete také umístit do psí boudy nebo kočičího pelíšku..

 

Zdroj: Swanie Simon, Zdravá výživa pro starého nebo nemocného psa, syrová strava BARF, Grada, 2010


Vanda Ročková
Napsáno: 2.7.2016 15:07:57

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz