Pět věcí, za které vás bude kočka nenávidět


Kočky jsou důstojná stvoření, která chtějí, aby vše probíhalo podle jejich představ. Pokud tomu tak není, připravte se, že budete pokousáni, poškrábáni, nebo se vaše oblíbená předložka v koupelně promění v kočičí toaletu.

 

I když se rády přitulí (občas), pomazlí (jen když ony samy chtějí) a nakrmí (vždy, když je to pochoutka hodna jejich mlsného jazýčku), zde je výčet pěti věcí, které z duše nenávidí.

 

1. Koupání – Přestože existuje pár koček, které mají vodu opravdu rády, většina z nich do vás zasekne drápky, jakmile se pokusíte přenést je do blízkosti puštěné sprchy. Naštěstí není pravidelné koupání nutné (kočky si docela dobře vystačí se svým jazýčkem), někdy však nastane situace, kdy se rychlé spršce nevyhnete. Kdo zažil průjem u perských koček, jistě mi dá zapravdu. Před samotnou „akcí“ je vhodné obléknout si kalhoty z pevného materiálu (nejlépe staré džíny), mikinu s kapucou (u dravějších jedinců se vyplatí helma) a lyžařské rukavice :-) Počítejte však s tím, že stejně budete poškrábaní a voda s mydlinami bude po celé koupelně. Jestliže se pokusíte ještě o fénování, kočičí trucování bude o to delší.

 

2. Stříhání drápků – Pokud jste své kočce stříhali drápky už od kotěte a nedošlo při tom k žádnému bolestivému incidentu, máte vyhráno. Pravdou však zůstává, že většina koček tuto proceduru prostě nesnáší. Stříhání drápků by proto měl být rychlý (ale precizní) proces. Vždy je lepší asistence dvou osob - jeden drží, druhý stříhá. Někdo používá „ručníkovou metodu“ - kočku zabalí do velké osušky, ze které jí koukají jen nohy. Opět zde platí, že čím méně holé kůže, které může přijít do kontaktu s drápky, tím lépe :-)

 

3. Cestování – Sice existují světlé výjimky, ale většina koček cestování zrovna nemusí. Některé jsou jen hlučné (mňoukají a prskají, co jim síly stačí), jiné se strachy po… A to doslova. Nedávno jsem cestovala vlakem a slyšela jsem pravidelné mňoukání, po chvíli jsem ucítila nepříjemný zápach. Cestující po sobě  rozpačitě pokukovali a všichni začali jako na povel otvírat okna. To bych nevěřila, jak intenzivně dokáže jedna znečištěná přepravka zasmrdět celý vagón. I když mi bylo kočky líto, měla jsem radost, když jsem konečně vystoupila.

 

4. Návštěva veterináře – Myslím, že mohu konstatovat, že v tomto případě neexistují výjimky. Veterinární prohlídky nemají rády všechny kočky, jen některé jsou ochotné je jednou za čas tolerovat. Naše peršanka mezi ně rozhodně nepatřila. V ordinaci veterináře se z bílé chlupaté kulička stala krvelačná bestie, která vřískala, syčela a ječela, jakmile se k ní kdokoliv jen přiblížil. Veterinář jí nazval hysterkou a já se mu vůbec nedivila. I když se jednalo o pouhé očkování, vyváděla, jakoby ji řezali. Přidržovat jsme ji museli minimálně ve dvou a stejně jsme to odnesli krvavými šrámy na rukou. A po příchodu domů? Na protest se vymočila na koberec. Trest jsme si za to „mučení“ přece zasloužili.

 

5. Kostýmy – Co k tomu dodat? Kočky obecně nemají rády nepohodlné věci. A žertovný obleček? To je ještě tisíckrát horší. V tu ránu zapomenou, jak se chodí a mají trvale naštvaný výraz ve tváři. Ale za fotku to přece stojí, co myslíte?

 

A za co vás nenávidí vaše kočky?


Vanda Ročková
Aktualizováno: 15.1.2012 21:29:12
Napsáno: 14.1.2012 17:05:07

Forum.

Vložit príspěvěk

16.1.2012

Dzimmi

Divné, my máme sibiřku a ta se pomalu z vany dostat nedá. Škoda, že se můžou koupat jen jednou za čas. Ve vodě by bylo opravdu pořád. U veterináře neprotestuje. I očkování probíhá v naprosté pohodě. Příjdem, kočka se na nás podívá. Pak na veterináře. Nechá do sepe píchnout jehlu. Zase se na nás podívá. Olízne se a dobrovolně si zaleze do přepravky. Co se týče cestování, tak má nejradši místo vzadu nahoře na platě. Má rozhled všude okolo a s nadšením kouká ven. Samozřejmě všechny auta, co jedou za námi, koukají na ni. Taky má ráda, když se kouká na rozsvěcené pouliční lampy. Akorát dnes jsme s ní byli ve sněhu a paráda. Samou radostí se mohla zbláznit. Šmejdila. Všude strkala nos a packama našlapovala jako drezůrní kůň. Co se týče drápků, tak musíme rychle. Dlouho neposedí na jednom místě. Ale když se dobře šmiká, tak to je bez sebemenšího protestu. Spíš nám ještě příjde, že si u toho hoví. Nebo spíš, že je u nás v náručí. Oblečky nezkoušíme. Hnusí se mi to.

20.1.2012

petra

ja mam kocourka Felixe a podle mě je to jak ktera kočika ;) náš Felin cestovaní zbožnuje :D koupaní sice nemusí ale nikdy nás neškrabne ;D drápky jsme mu ještě nestříhali ma škrabadlo a ma teptve 5 měsícu ale určitě na to dojde. veterinář probíhá v pohodě a kostými ? je to podle mě blbost .. je to hnusný a určitě se to nelíbí žadné kočičce ! :)

29.1.2012

Aduš

Já si myslím že ty obrázky jsou hnusné protože to moje kočka prožila(operaci). jež tě doteď mám stoho hrůzu.(rostrhla si bříško).

10.2.2012

terry

Tak to já mám kočičku Meggie je teda pravda že se nerada koupe, drápky jsme ještě nezkošeli (máme jí 2 měsíce), a veterináře nemusí ale že by jí takhle týral jak na tom obrázku tak tobych ho musela nakopnout!:( Cestování v přepravce nemá ráda ale když jí vyndáme tak nám cestuje po autě a poté se schoulí v kufru.No a oblečky ??????? Nechápu jak to můžou navlíct psovi natož kočce!!!!

29.2.2012

jiří

já nedělám ani jednu věc z těchto takže dobrý.:D

14.9.2012

mája

Taky nemaj radi cisteni usi. Jelikoz muj kocour si je neumi vycistit sam, musim ja aby nemel usni svrab

26.12.2014

Klároslava

No, já teď začínám být docela zoufalá. Moje kéočka vrčí a syčí, jen co mě uvidí - přivedli jsme druhou čičinu.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz