Odstraňování drápků


Věřili byste tomu, že v USA někdy preventivně kočkám drženým doma chirurgicky odstraňují drápky? Ne, neděláme si legraci...

 

Operace se provádí v celkové narkóze. Při ní je odstraněn drápek, zárodečné buňky a část nebo i celá terminální kost. Kočka by potom již nikdy neměla mít volný přístup ven. Nemůže totiž šplhat na stromy a také se nemůže bránit případným útokům jiných koček či psů. Zbavení koček drápků je často ospravedlňováno jako poslední záchrana u zvířat, které se projevují agresivně nebo ničí nábytek. Ale uznejte sami, že je to dost barbarský způsob, jak odstranit nežádoucí chování. Naštěstí se tato operace u nás neprovádí, jednalo by se dle Zákona na ochranu zvířat o týrání. V zákonu je zakázáno amputování drápků z jiných než zdravotních důvodů (např. zánět). Kočka se po odstranění drápků nemůže přirozeně pohybovat. Nemůže šlplhat a dokonce může mít problémy i při běhání. Často se stává, že se tímto zákrokem změní i povaha kočky. Škrábání nábytku lze řešit mnohem humánnějším. Můžete vyzkoušet přípravek Felliway na bázi kočičích feromonů, který pomáhá zklidňovat nežádoucí chování koček. Existují tréninkové spreje, které slouží k odpuzování koček z daného místa. Doporučit lze i konzultaci u odborníka na kočičí chování. Drápky se kočkám zastřihávají speciálními kleštičkami. Je třeba je pravidelně kontrolovat, aby se zabránilo zarůstání drápků do bříška tlapek, což bývá pro kočku hodně bolestivé. 


Vanda Ročková
Napsáno: 8.7.2016 20:26:46

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz