Málo pije


Moje kočka je velký jedlík, kočičí konzervy a kapsičky zbožňuje, ale mám pocit, že skoro nepije. Nechutná jí ani kočičí mléko. Po bytě má na různých místech rozestavěné mističky s vodou, ale já ji téměř nikdy nevidím pít...

 

Nestrachujte se. Je obvyklé, že když kočky přijímají převážně mokré krmivo, pijí méně vody. A pokud vaše kočka trochu upije z více mističek, ani nemusíte zaregistrovat, že vlastně pila (předpokládám, že ji nesledujete 24 hodin denně). Když jsou kočky krmeny jen suchými granulemi, přirozeně suchost krmiva kompenzují tím, že pijí více. Pokud vás však příjem vody znepokojuje, zkuste pořídit kočičí fontánku, hodně koček tekoucí vodu upřednostňuje. Některým jedincům zase vadí chlorovaná voda a preferují odstátou. Více se o pitném režimu dozvíte zde.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 27.7.2014 14:37:45
Napsáno: 27.7.2014 14:31:39

Forum.

25.1.2015

Murka

Naše kočička pije vodu pouze když vidí, že je čerstvá. My to řešili tím, že jsem do vany každou hodinu-dvě nalili asi tak 0,2 l vody a jelikož ráda spí na pračce, tak vždy vidí že je čerstvá.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz