Kočky nemůžou domů


Mám jeden problém, který se mi nedaří vyřešit. Doma máme dvě kočky (stáří 5 a 6 let). Jedna je dominantní. Na konci prázdnin jsme si pořídili štěně loveckého psa. Kočky na něj byli dříve „naštvané“, hlavně ta dominantní, pořád ho bila do nosu. Teď už jsou docela v pohodě, na psa si zvykly, jenže je tady docela velký problém. Kočky žijí ve stodole, kterou dělí od našeho domu zahrada, v níž zase žije pes. Kočky mají většinou problém dostat se ze stodoly ven a naopak. Pes si chce hrát, a proto je honí. Co s tím?

Odpověď:
Tohle nepůjde řešit jinak, než že uděláte kočkám nějaký bezpečný průchod ze stodoly k domu. To znamená část zahrady, ve které je pes, oplotit tak, aby kočky mohly chodit kolem plotu, popřípadě kočkám udělat nějakou visutou stezku mezi stromy v takové výšce, aby tam pes nevyskočil. Ale plot bude bezpečnější… Nebo stačí psa uvázat, zavřít, nebo vzít na procházku v době, kdy jsou kočky zvyklé přicházet domů. Mimo to je samozřejmě třeba psa naučit, že kočky nemá honit, a poskytnout mu jinou zábavu.


MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz

 


Vanda Ročková
Napsáno: 9.11.2013 11:28:21

Forum.

21.11.2013

monikawi

Řešila jsem podobný problém na konci prázdnin. Máme 4 kočky - spí a jí doma, běhají na zahradě a po okolí. Adoptovali jsme psa (k jednomu našemu staršímu retrívrovi přibyl další). Kočky jsou na psa zvyklé, tak byly jen zvědavé a opatrné, ale pes byl evidentně zvyklý kočky vyhánět. Každý večer probíhaly socializační večery. Pes byl zavřený tak, aby kočky bezpečně prošly domů ke svým miskám. Potom jsme seděli všichni v jedné místnosti, střídavě drbali kočky a psa. Psa jsme denně učili, že kočky se nehoní. Prostě jsme ho okřikli a dali mu najevo, že se zlobíme, když na kočku venku vystartoval. Postupně si zvykli tak, že dnes se zdraví políbením :-) Chce to jen trpělivost, důslednost a zejména zachovat pro kočky jistou dávku bezpečí.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz