Kočičí životaschopnost


Na kočkách mě fascinuje jejich životaschopnost. V porovnání s jinými zvířaty či rostlinami je na tom rozhodně líp.

Posuďte sami: když zapomenete zalít kytku, nejdřív smutně svěsí listy a pak tiše usychá a čeká, kdy si všimnete. Když nečistíte a neměníte vodu v akvárku, najdete tiché rybičky plavat břichem vzhůru. U kanárka či králíčka musíte dávat pozor, aby nezbaštili něco závadného a neonemocněli. Ale zkuste dát kočce něco špatného! Zkuste zapomenout koupit kapsičku! Kočka nebude tiše čekat, až si všimnete. Ta vás umňouká. A temperamentnější kočka se nerozpakuje svému nedovtipnému člověku napovědět pořádnou ťafkou, že už je čas k jídlu. Člověk velmi brzy pochopí, že kočka žádné odbývání nestrpí.

Můžete namítnout, že i pes si umí říct o pamlsek nebo pozornost a budete mít pravdu. Psí oči jsou velmi účinné, ale od psa se jaksi očekává, že si všechno dobré musí nějak zasloužit - buď prací, nebo aspoň poslušností. Kdežto kočka? Ta nemusí nic. U kočky jsme rádi jen za to, že je.

 

Text: Lenka Novotná

Foto: Jindřich Pachta

www.volny.cz/nakladatellynx


Vanda Ročková
Aktualizováno: 1.6.2012 15:43:30
Napsáno: 1.6.2012 15:37:38

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz