Kočičí poradna


 

 

 

V našem časopise pravidelně vychází kočičí poradna paní chovatelky Ivy kaprálkové.

 

 

 

 

 

 

 

Zde je malá ukázka:

 

Přivezli jsme si domů čtyřměsíční kočičku. Stále se někde schovává, pod postelí, nebo pod stolem, Bojí se, vůbec nejí, pouze včera večer měla trošku konzervy ze lžičky a trochu se napila, ale nechodí na záchod. Co mám dělat? Za jak dlouho ji to přejde?


Nebojte se, tohle chování je normální. Vaše koťátko je najednou úplně samo v cizím prostředí, bez maminky a ostatních sourozenců, takže je pochopitelné, že je trochu vystrašené. Nejlepší bude nechat kočičku v klidu, násilím ji nenutit k tomu, aby vylezla. Zkuste koupit kočičí mávátko a nalákat ji na hračku, koťátka jsou zvídavá a často to zabere. Při hře koťátko snadno zapomene na strach a snadněji se s vámi sžije. Hru s kočičkou zařaďte do každodenního programu, upevní se tak vztah mezi vámi. Až kočička opustí svůj úkryt, nechte ji si vše v klidu prozkoumat, netahejte ji, jen na ni vlídně mluvte. Musí si projít celý byt, vše si očichat, poznat všechna zákoutí. Nemějte strach, večer až bude klid a vy půjdete spát, tak kočička vyleze. Nachystejte jí proto krmení do mističky, vodu a záchůdek. Za tři až pět dní by se měla kočička srovnat a na nové prostředí si zvyknout. Pokud máte doma malé děti, poučte je o tom, že koťátku musí dát čas a nechat ho teď v klidu. Až se u vás rozkouká, bude společnost dětí sama vyhledávat.

 

 

Máme modrou briťušku a znásilnil ji nějaký kocour z našeho okolí. Myslíte, že je nějaká pravděpodobnost, že bude nějaké koťátko modré po mamince, nebo budou spíš po násilníkovi? Vídáme v okolí rezavého, a také bílého kocoura. Oba jsou tak nějak mourovatí. Jaká myslíte, že by mohla mít koťátka zbarvení?

 

Nemyslím si, že by šlo zrovna o znásilnění, ona kočička v říji určitě žádný odpor kocourovi či kocourům nekladla. Vaši kočičku mohl nakrýt jeden kocour, mohlo se na ní však vystřídat i několik kocourů, takže určovat barvy koťátek takto naslepo je dost problematické. Ze spojení modré kočky a rezavého kocoura by se mohli narodit černí a modří kocouři a želvovinové kočičky. U bílého kocoura je to poněkud složitější, tam záleží na tom, jaký nese kocour gen, což je u venkovních kocourů nemožné určit. Takže dle mého soudu se vám může narodit takřka cokoliv, modré koťátko se také narodit může, ale počítejte spíše s želvičkami.

 

 

Rozhodli jsme se si pořídit mainskou mývalí kočičku s průkazem původu na chov. Jak musí vypadat kupní smlouva a co má obsahovat? Když se zaregistruji u základní organizace, zaplatím poplatek a rozhodnu se časem pořídit další kočičku, musím se zase registrovat a platit poplatky za dvě kočičky?


Kupní smlouvy se liší dle jednotlivých chovatelských stanic. Nechte si kupní smlouvu zaslat ještě před odběrem koťátka k nahlédnutí, abyste měli dostatek času si ji prostudovat. Kupní smlouva by měla obsahovat údaje o vaší kočičce, její plemeno, její barvu, číslo jejího rodokmenu, dále údaje o obou rodičích, informace o zdravotním stavu zvířete, údaje o očkování a odčervení, samozřejmě kupní cenu atd. Každý chovatel si dává do podmínek něco jiného, v každém případě vám chovatel ve smlouvě zakáže (nebo by měl zakázat) odchovávat koťátka bez průkazu původu. Každá chovatelská stanice má své speciální podmínky, za kterých koťátko prodává, někdo např. zakáže chovného kocoura poskytovat na krytí jinde mimo vaši chovatelskou stanici, někdo určuje i případné nevěsty na krytí, chovatel si vymezuje právo kotě přijet zkontrolovat atd., takže je potřeba všechny podmínky nastudovat a vysvětlit si je s původním chovatelem. Co se týče poplatků vůči vaší základní organizaci, pak poplatek za registraci uhradíte pouze jednou, neboť registrujete sebe jako člena organizace a nezávisí to tedy na počtu chovaných koček. Dále jste povinni jednou ročně hradit členské příspěvky, jejich výše také nezávisí na počtu vašich koček.

 

Máme doma osmiměsíčního britského kocoura. Naše soužití bylo pohodové, i když nikdy nebyl moc mazlivý. Když jsme se s ním chtěli mazlit víc než se mu líbilo, byl agresivní. Mazlivý byl jen při příchodu z práce nebo ráno při probuzení. Teď se však situace mění a kocourek naříkavě pláče, a to nejen když odcházíme do práce, ale stoupne si ke dveřím i přes den, poslední dobou i večer, když jdeme spát nebo před probuzením. Je to strašné. Pláče tak usedavě, že probudí celý dům. Domáhá se chodit na zahradu, ale pouštíme ho jen ojediněle (už nám jednoho kocoura přejelo auto). Přestane to někdy? Pomůže danou situaci vyřešit nechat ho vykastrovat? Nebo na něj nějak výchovně působit? Nebo se mu změnila povaha tím, že jsme ho nechali 2 x za týden samotného doma? Docházel k nám každý den švagr na krmení a mazlení. U něj doma brečel ještě víc.


Chování, které popisujete bude projevem nevykastrovaného a toužícího kocoura. Již osmiměsíční kocourek může mít kocouří touhy. Takže bych doporučila kastraci, kocourek se tím zklidní a nebude dál trápit sebe ani vás. Po kastraci bude hravější a přítulnější. Pokud nemáte kocourka jako chovného, stejně byste se kastraci v budoucnu asi nevyhnuli, neboť nevykastrovaní kocouři mají sklony si značit své teritorium zapáchající močí. Po kastraci přejděte na granule pro kastráty, pokud krmíte masem či konzervami, jejich množství také upravte. Dalším důvodem, proč váš kocourek stále mňouká by mohlo být i to, že na sebe chce strhnout vaši pozornost. Je celý den doma sám, nudí se a ví, že když pořádně od plic zakřičí, tak si ho všimnete. Zkuste si ve vašem denním programu najít chvilku, stačí i čtvrt hodiny, kdy se budete kocourkovi intenzivně věnovat. Kupte si kočičí mávátko, nebo na nějaký proutek či starou vařečku navažte nějaké mašle a hrajte si s ním. Kocourek tak vybije svou neupotřebenou energii a navíc se tak upevní vztah mezi vámi. Kupte mu postrojek a vodítko, a když bude hezky, vezměte ho ven na zahrádku nebo do lesa. Přeji vám, ať se kocourek do budoucna uklidní a užijete si i kocouří pomazlení. Kocouři se umí mazlit opravdu náramně, to mi věřte, jednoho takového vykastrovaného mazla mám doma.

 

 

Máme půlroční želvovinovou kočičku. Chci se zeptat, co udělat proto, aby nehrabala do květináčů, jak ji můžu trestat? Když je divoká, mohu ji zavřít do přepravky? Tam se zklidní, leží a neprotestuje.

 

Kočičku nemá cenu nijak trestat, nýbrž vychovávat. Zavírání do přepravky nemá žádný smysl a je to už na pokraji týrání zvířátka. Co se týká vyhrabání hlíny z květináčů, zkuste naskládat na povrch hlíny mušličky nebo oblázky, kočku to potom nebude k vyhrabávání hlíny tolik lákat. Vždy, když vaši kočičku přistihnete při nežádoucím chování (vyhrabávání hlíny, škrábání sedačky atd.), řekněte jí důrazně slovo pro zákaz např. „Ne!“ a z daného místa ji sundejte. Zákaz nepoužívejte společně se jménem kočky. Pokud naopak kočičku uvidíte při vhodném chování (např. obrušování drápků na škrabadle), pochvalte ji a pochvalu použijte společně s jejím jménem - např. „Dobře, Micko!“ a můžete jí nabídnout nějaký pamlsek. Výchova metodou napomenutí - pochvala - odměna je zpravidla tou nejúčinnější.

 

 

 

Chtěla bych se zeptat, jak to děláte s vyčesáváním a chloupky, které se zdají být, alespoň u nás doma, všudypřítomné. Je nějaká speciální vyčesávací technika? Nebo nějaké lepší hřebeny? Jak často a jak přesně vyčesávat? Já mám kočičku jen jednu a někdy mám pocit, že máme doma přechlupeno. Co pak Vy s tolika mazlíky?

 

Možná vás trošku zklamu, ale nemám žádnou zázračnou metodu, po které přestane kočička línat. Nejdůležitější je pravidelné vyčesávání srsti, a to minimálně jednou týdně, v období výměny srsti klidně obden. Kočičky jsou zvířátka chlupatá, a tak chloupky ztrácejí. Já to řeším tak, že minimálně jednou týdně kočky vyčesávám, často luxuji a vytírám. V období, kdy máme doma koťátka, luxuji dokonce každý den. I přesto přese všechno se nějakým těm chloupkům doma nevyhneme. K vyčesávání se mi osvědčil speciální hřebínek, který jsem koupila na kočičí výstavě, vhodný pro britské kočky. Kočky vyčesávám od hlavy k ocásku, začnu na zádech a postupně se propracovávám i na méně oblíbená místa, ocásek, bříško... Mezi kartáčováním kočičku hladím a povídám si s ní, aby si na kartáčování lépe navykla. Takže mohu doporučit jen jedno - česat, česat a zase česat.

 

 

Potřebovala bych vědět, kdy získá britská kočka svoji stálou dospělou srst. Mám čtyřměsíčního kocourka. Chovatelka mi ho prodala jako modrého, ale on v tomto období úplně zesvětlal, jen ocásek má tmavý. Jeho tatínek je lila a maminka modrá. Děkuji moc za odpověď.

 

Na kvalitu a barvu srsti mají z velké části vliv dědičné předpoklady, z části kvalitní strava, kterou kočce poskytujeme. Já modré britské kočky nechovám, ale např. u čokoládových koťátek mám tu zkušenost, že jako novorozeňátka mají srst tmavou, v průběhu doby, kdy jsou u nás (tzn. do věku 13ti týdnů) jim srst malinko světlá a v následujícím období opět tmavne. Čtyřměsíčnímu kocourkovi může srst určitě ještě ztmavnout, kočky se vyvíjejí až do věku 2 let.

 

 

 

 

 

 

 


Kristýna Červenková
Aktualizováno: 22.4.2009 11:12:53
Napsáno: 22.4.2009 10:42:46

Forum.

Vložit príspěvěk

13.5.2009

jirka

Dobry den, chtel jsem se zeptat - mam doma dva kocoury, oba chodili na kockolit bez jakychkoliv problemu. Pak jsem zmenil kockolit (jilovity za bile granule) a jeden tam chodi bez problemu dal a druhy tam prestal chodit. Zmenil jsem opet zpatky kockolit ale kocour nechodi na zachod ale trus zanechava pred zachodem na dlazdickach, ale pritom curat chodi do zachodu. Uz jsem zkousel menit ruzne kockolity, pokakanou dlazbu jsem umyl a vydezinfikoval savem a ani to ho neodradilo. Tak jsem zkousel dat na dlazdicky noviny s tim ze se na ne vykaka a ja je presunu do zachodu a on se tam tak nauci chodit, ale potrebu udelal mimo noviny. Kocourovi je rok a pul. Prosim o radu jak ho opet primet k tomu aby zacal kakat zpatky do zachodu. Diky moc Jiri Blaha

28.5.2009

Zvíře

Dobrý den, prosím o radu - mám 3 měsíční bengálskou kočičku, která je poměrně žravá, ale nechce samotné granulky, sežere je mírně namočené nebo zamíchané do masa, ale jinak je nechce, prosím poraďte, jak ji nejlépe naučit na suché granulky? Děkuji BH.

7.6.2009

Denda

Dobrý den mám dotaz na kastraci.Máme doma 3 měsíčního britského kocourka je chovaný v bytě tudíž jsme se rozhodli pro kastraci ale podle veterináře je možné kastrovat od půl roku věku jenže jsem četla že pokud se kastrace provede příliš brzy tak kocour nevyoste a zachová si promiňte ten výraz bezpohlavní vzhed můžu poprosit radu? Moc děkuji

20.6.2009

alena

dobrý den mám kočku a ta má měsíc a púl kořata je možné je už darovat a pokud ano zmizi kočce nahromaděné mléko samo od sebe?

2.7.2009

zuzana

aleno: urcite jeste nedavejte kotata pryc, mela by byt kojena 12 tydnu

4.8.2009

Petra

Dobrý den mám pětiletou britskou kočku a dost často se mrouzkala a tahala nám po bytě věci (jako kdyby tahala ko'tata) a u toho strašně řvala.Nedalo se to vydržet (ven nechodí), tak jsme jí v červnu nechali vykastrovat, ale věci nám tahá pořád a řve u toho taky. Nevíte čím to je a jak by se to dalo odstranit? Děkuji za odpověď

6.8.2009

Nicole

Dobrý den, Chtěla bych poradit... Máme doma kocourka a ten nám pravidelně každý den chodí domů lovit mouchy problém je v tom že máme Na oknech nalepené jedy na hmyz po olízutí hmyz uhyne a náš kocourek to vše sní... Nevíte jak ho to odnaučit? nebo může to být pro něj nebezpečné?

29.8.2009

anairda

ahoj, neporadil by někdo, co s kocourkem, který začal čůrat mimo svoje wc? 2 roky byl velice čistotný. Kdykoliv to místo vydezinfikuji, jde tam znovu. Občas jde na svoje wc, které pravidelně čistím, přesto to opakuje. Je možné, že mu vadí občasné návštěvy, nebo má problém s ledvinami.?? Děkuji za radu.

26.10.2009

jája

ahoj,kterým rostlinám se vyvarovat při zakládání zahrady když ji navštěvuje i kočička?zahradníci mi neporadili.

27.10.2009

vanda

Tady je o tom článek https://Odkaz

21.11.2009

pepa

dobrý den mam kocouka brita starého 5měsiců.zpočatku chodil do bedynky na kočkolit ale 3měsice chodi kam se mu chce.někdy jde i do bedynky.byl přiměřeně potrestán ale nic se neměni.prosim poradte. děkuji.

23.12.2009

Veronika H.

Dobrý den! Ráda bych se Vás zeptala, zhruba před rokem jsme si přivezli domů 3měsíčního kocourka( britská kočka ), byl určený babičce, přála si vždy tak hezkou kočičku, splnila účel ten, aby si kocour s babičkou na sebe zvykli, vše je v pořádku, ale problém je ten, že i když už žiji s nima přes 8 měsíců, dávám mu nažrat, není to ten mazlivý tvoreček, jakého bychom si představovali, bojí se celého zbytku naší rodiny, i když nás vydí opravdu každý týden- jsme s ním, není to mazeel, ani trochu, a když už ho chytnu a chci zkusit si ho pochovat, mňouká a chce pryč, takhle to dělá každému kromě babičky:-) když není babička, najednou je mazlivý, ale ta láska mu moc dlouho nevydrží, tady opravdu čekáme, kdy kocourka napadne na nás reagovat, ještě není vykastrovaný. Chci se zeptat, jestli se toto chování dá něják změnit nebo jestli je to normální stav? Moc Vám děkuji za odpovědi

20.2.2010

Helena

Dibrý den, před deseti dny jsem si přinesla půlroční černou kočičku. Bydlím sama a těšila jsem se na milou, přítulnou kamarádku. Kočička je čistotná, avšak velmi plachá. Žere a chodí na kočičí WC pouze když nejsem doma nebo v noci. Teď už se nechá vidět aspoň večer, ale jakmile se k ní přiblížím, okamžitě mizí ve svém úkrytu za obývací stěnou. Vlídně k ní promlouvám a lákám na pamlsky i hračky. Zatím bezúspěšně. Předtím žila v bytě, ve společnosti několika koček. Můžete poradit? Děkuji, Helena.

20.2.2010

vanda

Chce to především čas a trpělivost. Kočičku zkuste nalákat na společné hry. Házejte jí míček, nebo si hrajte pomocí kočičímo mávátka... Nenuťe jí k mazlení. Po čase si zvykne a přijde si sama pro pohlazení.

16.3.2010

Lenka

Dobrý den, máme doma půlroční modrou britku. Pořídili jsme jí kamarádku. Přivezli jsme 10 týdenní britskou kočičku. Kočička se rychle rozkoukala a celkem i skamarádila s naší půlroční. Jen máme problém s chozením na záchůdek. Mají ho společný s tou starší. Ta je bezproblémová,ale ta malá ne. Chovatelka té malé nám říkala, že kočička je zvyklá chodit na wc, ale zatím se to tak nejeví. První 3 dny jsem jí na wc museli nosit. To hromádku udělala a zahrabala. Ale sama si neuměla dojít. Dnes se nám vyčůrala do postele. Nevíme jak jí to naučit aby si došla sama. Chodíme do práce a nemůžeme jí každou hodinu nosit na záchod. Poradíte? Děkuji

8.7.2010

yveta

dobrý den mám menší problém máme maly kotátko a největší problém máme s kakáním a čůráním nechce nám chodit na granule vždy se někam schová a tam udělá potřebu můžete mi poradit jak to změnit máme ji teprve 2dny děkuji za radu yveta

22.7.2010

Andrea

Dobrý den mohu nějak zabránit kočce aby utíkala ze zahrady ven,přez plot?Byla s námi doma potom jsme se přestěhovali do domu a pouštím je ven na zahradu ale už mě přelezla plot mám strach aby ji něco nezajelo.děkuji jeníková,JenikovaA@seznam.cz

13.9.2010

Jana

Prosím o radu mám více jak roční kočičku ,která bude mít kotátka asi do čtrnácti dnů.Více jak čtrnáct dní nechodí na wc a vše dělá přesně vedle.Záchůdek je vyčištěn.Co stím mohu udělat?

22.9.2010

Martin

dobry den, chtel jsem se zeptat na rasu kocky na teto fotce

24.9.2010

Daniela

Našemu kocourkovi se objevily u kořene ocasu praskliny. Jsou poměrně velké,asi 0,5 cm..Kruhovitého tvaru. Vytéká mu z tama nažloutlý výtok(asi hnis) a aji trochu krve... Co to je???

24.10.2010

Jana

Dobrý den, před 14ti dněma nám umřel kocourek, 14 měsíců, z ničeho nic, z plného zdraví, ráno ještě běhal a odpoledne, když jsem dorazila z práce, už jen lěžel a nic. Veterinář řek, že to byla nejspíš skrytá srdeční vada. Ale kocourek trpěl na tasemnice a dostavál v posledním měsíci po týdnu velké dávky profenderu a frontlainu, aby se toho zbavil, mohla mu sehnat třeba i imunita? A druhý dotaz? Ve smutku jsme si pořídili druhého kocourka, kterému jsou 3 měsíce. Je krásnej (britka), roste, hraje si, žere, pije, krásná srst, vše jak by kočka měla vypadat, ale to náš bývalý kocourek vypadal taky, ale ve stolici má takový krvavý hlen s čerstvou krví, ale jen malinko, normálně nekrvácí, jednou už to měl i ten náš bývalí kocourek, přisoudil to tenkrát veterinář tím, že trpěl na ty tasemnice, dostal antibiotika a nějakou probiotickou pastu a bylo to dobrý, ale tenhle źatím červíka žádného neměl, je i odčervený. Bojím se, aby mu veterinář nedával zas nějaké velké dávky něčeho a nepřišli jsme o něj. Nemám děti, kočky jsou pro mě jako děti, tak se teď o nového kocourka strašně moc bojím. Děkuji za odpověď. J.

21.12.2010

adela

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy začínají být kocourci pohlavně/sexuálně aktivní? Narodilo se nám 5 koťat, 3 přežili a všechno to jsou kluci. 2 nám zůstali a na naší Číču dnes přišlo mrouskání. Kocourci po ní začínají "lézt", kousat ji do krku a tak nějak "přirážet". Číča doposud lehce přikojuje, takže jsme ji ještě nechtěli dát vykastrovat a čekali po Vánocích. Jenže teď si nejsme jisti, zda se nic nestane, jestli to nahodou už nemůžou nějak zvládnout. Kocourcin se narodili 24.9. 2010. Moc děkuji za odpověď, A.P.!

24.1.2011

Marek a Sylva

Dobrý den,máme doma pětiměsíční britskou modrou kočičku,kterou máme od jejich dvou měsíců.Včera jsme si přivezli čtyřměsíční britku whiskas,obě jsou tedy holky.Ta modrá je tady normálně u nás zvyklá,ale to nové kotě je ustrašené a schovává se.Modrá britka má náznaky k ůtoku na whiskasku,ale ta je pořád schovaná a bojí se jak jí tak nás.Poradí nám někdo prosím,jak to udělat aby se ta nová nebála a aby si obě kočičky na sebe zvykly?? Děkujeme moc předem za odpovědi

24.2.2011

Roy

Dobry den co mam delat kdyz ma kocka ma trochu zeleny jazyk.dekuji

7.6.2011

Margíí

Dobrý den, promiňte že obtěžuji, ale potřebuji nutné radu. Mám kočku které je 5,3 roku (myslím) . Mám jí od prosince a teď najednou začala chodit na velkou i na malou mimo nočník. Dokonce byla na malé v mé posteli. A mám velký strach že by mi jí máma vzala, protože to u mě hodně krát hrozně smrdí! Vždy když je někde na velký nebo na malý to utřeme savem, aby to tam necítila. Když jsem dnes přišla domů a sedla jsem si do postele, ucítila jsem že to tam smrdí a bylo to celé pročůrané. A tak jsme vzali Micinku a nechali jsme jí čuchnout a pak jsem jí plácli a ukázali (vzala jsem jí packy a hrabala jsem jí jema v písku) -Má čistý písek na dobrém místě -Má ho čistý -Ví kam chodit -Někdy tam jde , ale hodně krát mimo -Ten nočník má od malička -Vždy do něj chodila! Prosím co mám dělat!! Odpovězde mi na e-mail - margaritaa369@gmail.com DiKY

21.6.2011

Iveta

Dobrý den, prosím o pomoc! Mám asi 13 měs. kočku,která právě dnes v noci v králíkárně porodila tři koťata.Dvě jsou čilá a pořát jedí,ale to třetí nechce jíst.Jinak máma ho nevyhání a předtím byl mokrý a studený.Teď se trochu zahřál u kočky-mámy.Stále nechce pít.Co mám dělat??Je mi jen 12 let!

10.8.2011

Nikola Kováříková

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli kočička po kastraci dále loví myši?Máme jí venku i doma a oůpravdu se nám nelíbí když jednu prinese a pak nám leze do postele,stoho pline že by musela zůstat jedině venku a to opravdu nechci hrozí jí mnoho nebezpečí. Nevíte jak jí lovení zvěře odnaučit?Aby nemusela zůstat venku ?

23.8.2011

Andariel

dobrý den, mám 5-ti letou kočku Žofku ,s rodiči bydlím v baráku, kočky i psa máme venku. Jenomže nastává problém , od září se kvůli škole stěhuji so bytu. S Žofkou máme vybudované přátelství myslela jsem že nezničitelné. Ráda bych si ji vzala sebou do bytu , myslím že by neměla tolik problém se změnou prostředí ale spíš s tím že opustí svojí kočičí mámu a svýho psího kamaráda. Prosím co mám dělat? Důležité je že kdykoliv nejsem doma takbrečí a hledá mě v pokoji. Děkuji.

4.12.2011

Hana

Dobry den potrebovala bych poradit mame 4 letou kocicku Nelinku a 5 leteho kocoura Filipka před pul rokem se Nela sblaznila a začala byt zla na kocoura a tak jsme ji nechaly vykastrovat a pomohlo to jen do včera a je zase na neho zlá potřebovaly bych poradit co sni mam delat.děkuji za odpověd

29.2.2012

Jana

Dobrý den, máme dvouletou MCO kočku. Minulé léto jsme ji odvezli na krytí, které se ale nepovedlo, protože kočka ze stresu z cestování přestala mrouskat. Majitelka kocoura nakonec souhlasila s tím, že nám ho půjčí, abychom mohli nakrýt u nás, kde je kočka víc v pohodě. Krytí se ale opět nepovedlo. Kocour se snaží, kočka se mu nastavuje, ale ke spojení nedojde. Někdy to kocour vzdá, někdy se mu kočka otočí na záda a pere se s ním. Kocour není příliš dominantní. Je nějaká možnost, jak jim pomoct? Děkuji

6.6.2012

eva hrbacova

dobrý den, mám vykastrovaného kocourka stáří 1,7 let a chtěla bych si k němu pořídit kočičku, jestli se snesou, mám klasickou kočku domácí(kocoura)děkuji

21.6.2012

Magda

dOBRÝ DEN,PŘED TÝDNEM JSME K NAŠÍ TŘÍLETÉ KASTROVANÉ KOČCE pořídili koťátko.Kočka žárlí,bojí se,schovává se a utíká.Je možné že se sžijí?Nebo máme dát druhou kočičku pryč?Děkuji

8.7.2012

Simona

Simona: Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně krmení a krmiva. Pořizuji si kotě, momentnálně mu je kolem 2 mesíců. Omylem jsem ale poridila Royal Canin Kitten, kde píší až od 4 měsíců... Je možné tyto granule podávat například s vodou, aby nezatěžovala zoubky? Děkuji. :))

22.7.2012

trafacka

co dělat?naše kočka jsou jí dva roky budto chodi ochcavat nebo znackuje na urcite veci jako napr.psův pelech,stálé misto na koberci,prazdne truhliky,krabice,je kastrovana.Kdyz vykastrovana nebyla tak to nedala.mam dve male deti.Porat to cistim peru ale je ji to fuk.co dělat???

27.8.2012

Eliška

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu nebo o vylíčení vlastní zkušenosti. S přítelem si chceme pořídit koťáko - britku a stále se nemůžeme dohodnout, zda bude vhodnější kočička nebo kocourek. Já jsem víc pro kočičku, bude o něco menší a hlavně o klucích jsem slyšela, že mají tendenci si občůrávat území. Přítel je spíš pro kocourka, protože tvrdí, že kocourek bude víc zafixovaný na mě (jako na ženu) a tím pádem se víc bude mazlit se mnou, zato kočka bude lpět na něm a já jí budu ukradená... Předem děkuji za jakoukoliv radu či reakci, hezký den Eliška

27.8.2012

Eliška

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu nebo o vylíčení vlastní zkušenosti. S přítelem si chceme pořídit koťáko - britku a stále se nemůžeme dohodnout, zda bude vhodnější kočička nebo kocourek. Já jsem víc pro kočičku, bude o něco menší a hlavně o klucích jsem slyšela, že mají tendenci si občůrávat území. Přítel je spíš pro kocourka, protože tvrdí, že kocourek bude víc zafixovaný na mě (jako na ženu) a tím pádem se víc bude mazlit se mnou, zato kočka bude lpět na něm a já jí budu ukradená... Předem děkuji za jakoukoliv radu či reakci třeba na mail xxxEliska@seznam.cz, hezký den Eliška

29.8.2012

Kačka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám 2 měsíčního kocoura a byl naučenej chodit na kočkolit a teďka začlo chodit čůrat na gauč. Mohl by mi prosim Vás někdo poradit? Děkuji.

5.11.2012

Květa

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně nové členky mé kočičí smečky. Měla jsem 7 kočiček. 2 kocourky a a pět čičin. Kocourka jsem musela nechat letos v jeho 16 uspat - selhání ledvin. Tak že tlupa zůstala na šesti kouscích.Kočičky se dělí na dvě party.Princezna(13) a její čtyřletý synek Mourek a tříletá dcera Timonka. Micka asi(6) která se k nám přitoulala a měla už v bříšku dvě kočičky(Čer´tu a Mourušku)) Máme velký dům a obří zahradu u lesa. Kočindy si tu své území nějak porovnaly. Sem tam dojde k menšímu konfliktu, ale už jen velmi málo. Všechny kočičky spí doma a také lítají po zahradě. Všechny jsou vykastrované. A teď teprve přichází, to proč potřebuji poradit. Našla jsem asi 3 měsíční kotě – kočičku (Regínku). Vzala jsem jí domu. Nejprve jsem jí měla oddělenou v jiné místnosti a chodila jsem s ní na procházky na vodítku. Postupně jsem jí seznamovala se všemi členy rodiny. I s pejsky a ptáčky. Je to pěkná lumpice a hodně mazlivá. Nemá s ničím problém. Tak nějak se tu zabydlela. Ale honí Micinku a ta před ní utíká. A pak je na mě naštvaná a nemluví se mnou. Moruška má zase spadeno na Regínu. Mourek ten píská, mručí a utíká. Regína je živel a neposeda. Už se mi, ale asi třikrát stalo, že se vyčůrala mimo záchod. Zvýšila jsem na ní hlas a donesla jí na wc. Ale ona ví kde má záchod.Jak se mám chovat já? Snažím se věnovat a dávat pozornost stávajícím členům ještě víc než před tím. Vysvětluji - to je Regínka hodné koťátko a hladím Regínku. Vím, že kočka není pes a žádné bubu - nesmíš, lehni tady neplatí. Bylo mi jasné, že jí nepřijmou s otevřenou náručí. Taky to mohlo být i horší. Ale přeci jen, mohlo by to být i lepší. Mám je všechny moc ráda a přála bych si pro ně jen to nej. Děkuji , S pozdravem Květuš

29.1.2013

mazalka12

Dobrý den chtěla bych se zeptat: máme 8 měsíční britskou kočičku no a ona celý den a celou noc příšerně mňouká ale není to takové to normální mňoukání ale spíš takové uřvané a když ji pohladíme tak hned zvedá ocas že by chtěla kocoura jenže nám přijde že je na to ještě moc malá co máme dělat aby s tím přestala? předem děkuji za odpověď :)

30.1.2013

R.Cink

Dobrý den, mám 6 ti letou kastrovanou kočku, obyčejná ze sena, celý život žije v bytě, cca před 2 měsící začala pravidelně každé ráno zvracet chlupy, byli jssem u vetirináře, nic nenašel, dal nám pastu Bezo pet, pastu používám, už nezvrací ráno, ani každý den, změnil jsem stravu, nedávám ji kapsičky ,ale vařené kuřecí, problém je v tom, že se naprosto přehnaně čistí - líže kožich , ráno od 5 hodinu, pak se opět pozvrací - čirá tekutina a v ní chlupy, ani pasta bezo pet nezvládá chlupy, které slíže, žádnou kožní chorobu nemá, je vitální, žere s chutí, ale zůstávají po ní celé chuchvalce vytržených chlupů.Nevím co už s tím . Děkuji za odpověď.

13.4.2013

Veronika Egerova

Dobrý den, prosim vás, potřebuji akutně poradit, moje kočička má jednu tlapku vetší než druhou. Když zkoumám a uchytím tu mohutnou tlapku tak bolestně mnouka. Myslím, že ji něco kouslo a velke podezreni mam i na usknuti.Poradte prosim. Děkuji

17.4.2013

andy

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, náš kocour (4 roky) má trochu vyplázlí jazyk i když má pusu zavřenou. vodu má pořád čistou, ale nepřevařenou. Můžete mi poradit proč to dělá. Předem děkuji za od poveď

1.5.2013

hana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat od kolikati týdnu se berou kotata od kočky Děkuji (mají 3 týdny)

30.5.2013

iweta

dobrý den Kočka odnesla koťata na místo kam se nemohu dostat! Nemáte prosím radu jak koťata vylákat nebo jak přinutit kočku aby je vylákala?

29.8.2013

Míša

Dobrý den, před týdnem jsem si přivezla koťátko (britský kocourek), první tři dny byl celkem v pohodě, až na to, že se snaží mňoukat, ale nějak mu to nejde, ale od té doby (sice jí, pije a vyměšuje) pořád jenom spí, vůbec si nehraje, a když vstane, tak je jak zpomalenej film. A jak jsem už napsala, otevírá pusinku, jako kdyby chtěl mňoukat, ale nejde to. Děkuji za odpověď Pousková.

14.11.2013

Kirukatoka

Ahoj, moje kočka se teď vrátila ze svých každodenních toulek. Strašně moc mňoukala. Nepřekvapovalo mě to, protože takhle mňouká vždy. Potom jsem jí zvedla a chytila u kořene ocasu. Hodně naříkala. Když jsem jí na to místo sáhla znovu, naříkala ještě víc. Appetit ale neztratila, jí a pije normálně :D. Chodí po žel. dráze, tak se bojím, že jí někdo nakopl. Bojím se, že to je něco vážného. Nevíte, co by s tím ocasem mohla mít? Má ho i trochu nakřivo

11.1.2014

milísek

Dobrý den, máme osmiměsíčního britského whiskas kocourka, poslední dobou(cca měsíc) v noci pořád mňouká, ale hrozně hlasitě, až jakoby ječí. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti prosím? Zajímalo by mě, jestli to má svůj důvod a také zda je to dočasné, jestli má jen nějaké období, nebo co to znamená? Už skoro nespíme :( Díky za případné odpovědi.

18.1.2014

iva

Dobry den mame paty den sedmimesicni britku vcera dostala kapky na oi kuli zanetu vcera si nechala kapat ted uz ne prska balime do ceho se da a porad se vysmekava a mockouse ,je ji sedm mesicu takze sila docela velka , je normalni ze se po kapani schovava utika nechce nas boji se nas ze to prejde nebo jsou britky vytrvale dekujiprosim pisnete mi ma tento meil dekuji moc iva pgrac@seznam.cz

3.2.2014

Anicka

Dobrý den všem. Máme doma už téměř dvouletou, vykastrovanou kočičku, kterou jsme si vzali z vrhu venkovních koťátek. Doma má dostatek jídla, čistou vodu, hračky i škrábadlo. Vyrůstala s námi ještě ve starém bytě, kde měla ty stejné předměty. Bláznila, lítala a skákala ale teď? Frenki šplhá po koženkových dveřích, hopsá všude po bytě, lítá jako splašená a dnes mi přítel dokonce psal, že někde vyrvala koberec. Nevím, zda někde našel vlákno a dělá z toho tragédii nebo zda si fakt dala tu práci s tím, že by byl někde trs. Může být příčinou krmivo? Používáme kapsičky z tesca a whiskas a suché krmivo Friskies pro kastrované kočky. Přemýšlela jsem, zda v těch levnějších kapsičkách nemůžou být nějaké hormony nebo přísady navíc, které by to mohly způsobovat. Našla jsem si sprej, ale tím bych postříkala jen dveře, aby po nich nelezla. Chtěla bych jí nějak zklidnit. Myslela jsem, že jí kastrace uklidní a ono je to někdy ještě horší. Teď jí budeme kupovat vysoké škrábadlo s vyhlídkami, tak snad jí to trochu zklidní, ale nějaké injekce u doktora chci zvažovat jako poslední variantu .... Je to moje zlatíčko a já bych jí nerada dávala pryč, ale ničit byt si taky nemůžu nechat. V novém bytě žijeme teprve měsíc. prosím o jakékoliv rady. Děkuji

27.6.2014

Eou

Mám problém.Donesli jsme od babičky naší kočce (5 let) nové zhruba měsíční koťátko. Ona ale má hrozný problém se s ním očichat nebo jít k němu na blízkost metru či méňe.Kotě je doma ale kočka stále před branou nebo prič.Poraďte mi prosím co stím mám udělat. ale taky jsem zkusila kotě přiložit ke kočce a od té doby na mne kočka stále jen prská a sičí

27.6.2014

NE

víte,kočky jsou nevděčný piče který jsou beztak u nás jen kvůli jídlu! Dříve sem kočky měla fakt ráda a pořád jsem snimi byla ale jsem na tom stejně jako Eou.Udělala sem to samí a potom sem se kočce chtěla omluvit a nosila ji mliko ani pohladit se nenechala jenom to prostě nevděčně sežrala ta piča zasraná!!Jenom mě ta kurva vyžírala! A víte co?Mám psa a to je milionkrát lepší než ty zasraný zkurvený namišlený kočky který stojí za HOVNO! Mám ještě kocourka ale ten je vděčnej narozdíl od té píče!

16.7.2014

Renata

Dobrý den prosím o radu,v radiu jsem slysela o kozich kapkách do steliva kocicek aby tam chodila.Nevim co je to za pripravek,kde je k sehnani a v jake cenove dostupnosti.Nebo prosím o nazev jineho pripravku předem děkuji Renata

12.12.2014

Katka

Dobrý den, umřela mi babička a zbyl mi po ní kocour, asi rok starý, bydlí u mě, ale mám psa (rozmazleného jezevčíka). Snažím se aby jsme se všichni sžili a pokud možno nesežrali.. protože když jsme k babičce jezdívali tak kolem sebe chodili a nic ale doma je to uplně jiné, kromě toho, kocoura jsem vynesla do nejvyššího patra ke mě do pokoje aby měl čas si zvyknout na nové prostředí. jí, pije a občas za mnou přijde ale je pořád vylekaný. Mám dojem že v noci po celém domě šmejdí, protože náš pes v noci toho moc nenaspí. Jestli má někdo rady jak zbližovat psa s kočkou asi by se něco šiklo. Další věc která mě trápí je jeho mňoukání, hlavně když se jde spát, není kastrovaný a chci ho nechat vykastrovat ale nechci ho stresovat teď něčím dalším takovým takže čekám, že po Vánocích ho to nemine. ale upřímně hraju si s ním věnuju se mu aspoń hodinu denně aby se taky vybláznil. ovšem v noci stejně mňouká... co s celou situací. Uvažovala jsem že bych ho někomu darovala.. ale moje maminka by to nezvládla a je to to co měla babička ráda, takže se snažím aby všichni jsme přežili ve zdraví..

9.2.2015

martina27

Mam kocku starou rok je hrozne hodna ale boji se moji holky 6let vzdycky kdyz prijde dom tak zaleze a uz nevyleze.A kdyz vi ze su tam sama tak semnou lezi v posteli mazli se a vsechno......Mala ji nic neudelala tak nevim proc ma strach mam ji z pomocnych ruk z depozita.Prosim o radu dekuji.......

10.2.2015

janys

Dobry den mame asi pul rocni kocicku a me by zajimalo proc pres den i v noci knoura? Dekuji

31.3.2015

Aneta

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Máme doma 2 ročního vykastrovaného ragdoll kocourka. Jelikož je tahle kočka velmi přátelská a hravá, přes den býváme v práci tak nás napadlo, že by jsme mu pořídili kamaráda. Tak jsme si dovezli ročního kocourka také ragdoll. Bohužel Náš dvouletý kocourek se ho bojí, je pořád schovaný a nejhorší je, že nechce jíst a ani pít. Prosím poraďte už si nevíme rady.

20.8.2015

Linda

Dobrý den, mám dva 5 leté kocourky, se kterýma se budu stěhovat na baráček se zahradou. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že si v tomhle věku oba zvyknou na nové místo?

29.8.2015

Sára

Dobrý den, pořídili jsme si domů perskou kočku a tři roky na to jsme si domů pořídili další kočku, ale tentokrát britskou. Kočky spolu vycházeli skvěle,ale jakmile jsme přestavěli byt, přestala ta perská kočka chodit na záchodek a začala nám čůrat do rohu obýváku na parkety. Už jsme zkoušeli snad vše, potřít místo něčím co by kočce smrdělo, dát tam další záchod, ale nic nepomáhá. Prosím poraďte. Děkuji

9.11.2015

Lucie

Dobrý den, naše koťátko ma dva měsíce a před par dny jsme si ji přivezli domu. Dnes jsme si všimli, ze ma koťátko takové tmavě nazelenalé fleky na jazýčku. Co to muze prosím byt? Jen špína? Nebo neco jiného? Děkuji za odpověď.

16.11.2015

sara

dobry den chci se zeptat prosim vas od kolikati se muze kastrovat kocour?

7.12.2015

EVA

Dobrý den, máme doma 8.měsíční Modrou britku(kočku). Je velice Agresivní, když si je vezmu do náruče a dvakrát ji pohladím z ničeho nic se otočí začne škrábat a kousat a člověk ji musí pustit na zem, by ji nějak setřepal.Někdý se nedá ani vzít a rovnou startuje. Jediná doba kdy se chce mazlit je když příjdu z práce a nebo si v noci dojde přilehnou do postele.Když jsem ji chtěla vytahat za kožich za krkem tak se neskutečným zpusobem přetočí a člověka dokouše dokrve. Při očkování u vetrináře ji můsíme držet 3 osoby a doktorky jí říkají satan... Mužete mi prosím poradit jak kočku vychovat, aby nebyla tak agresivní

3.1.2016

Vladka

Dobry den. Prosim o radu, mame doma britskou kocicku a stale jde po rukach. Kouse. Nevime jak ji to odnaucit. Moc dekuji za rady. S pozdravem Širůčková

25.3.2016

Elena

Dobrý den :-) , Moc prosím o radu. Máme doma kocourka a zrovna nastalo období jeho milostných tužeb. Hodně nahlas mňouká a naříká. K panu doktorovi je už objednaný ale je to až za dva týdny. Ven ho pouštět nechci, zrovna jsme se nastěhovali a bojím se že se nevrátí. Moc prosím nejde to nějak udělat aby přestal?

14.7.2016

Vendula

Dobrý den,máme dvě kočky(holky vykastrované) 9 a 10 let mají...a pořidili jsme si další 2 malé koťátka(holky)....jedna(zuzka)se s nimi seznámila asi po 10dnech sem tam na sebe syčí,ale dokážou vedle sebe i ležet a ta druhá(Mašlička)to je ta dominantnější a hodně si chrání území dokáže zahnat i psa a ta se s nimi moc nechce kamarádit když jsou blíž než asi 60cm už strašně syčí a jednou po nich i Packou šla....seznamují se s ní většinou tak,že přijde samo koťe opatrně a ona na něj syčí nejdou na ni obě koťata najednou trvá to už asi 3 týdny a pořád je to na stejném místě....poslední týden Mašlička začala hodně chytat myši,přitom ji kvalitně krmíme taštičkama i Pamlsky mají,granule a proste nevim proc to dela myslím si,že je to proto,prože je hrozně žárlivá a chce pozornost,pochvaleni..nesnese když před ni hladim Zuzku chce moc pozornosti....přitom ja se ji venuju nehladim kotata pred ni vzdycky jdu za ni vysvetluju ji ze jsou to malé telatka a at je neresi,nezasahuji jim ani do seznamovani proste nevim kde je chyba a mam strach ze se neseznami....nevite co mam delat jak bych tomu mohla pomoct a proc nejspise chytá ty myši?....děkuji

27.9.2016

Michaela

Dobrý den, máme kočičku, která se pohybuje celý den venku, jen na noc chodí spát domů. Máme domek se zahradou, kočička se zdržovala na zahradě a v blízkém okolí, byla spokojená, mazlivá. Poslední dobou ji neustále napadá cizí kocour, který si zvykl chodit nejen na zahradu, ale klidně nám vleze i do sklepa. Je tak agresivní, že ji napadne dokonce i v naší přítomnosti. Z naší kočky je teď uzlíček nervů, bojí se chodit domů, včera jsme ji například našli zalezlou v křoví asi dvěstě metrů od naší zahrady. Nevíme, jak kocoura natrvalo odehnat, zabít ho nechceme.

20.10.2016

Hanny

Mám takový dotaz-mám 12letého kocourka.Byly mu doporučeny od zn Hils urologické granule-spíše preventivně.V červenci byl na vet pro dehydrataci,dostal několik infuzí,ale laboratorně měl vše víceméně v pořádku.Jenže od té doby,co žere tyto granule (a chutnají mu) celkem hodně pije.Což dřív nebývalo.Je možné,že je to po těchto granulích a nebo po 2 měsících mám mít spíš obavu z jiného onemocnění (cukrovka,ledviny..)Jinak na svůjvěk je čilí,žere ažaž,nezvrací. Máte někdo s touto dietní stravou zkušenosti? Díky všem předem.

30.1.2017

HELA

Máme půlroční kočičku. když ji chytne takzvanej rapl tak lítá po bytě . skáče po nábytku a po oknech. trhá koberce. Večer nám skáče po postelích a škrábe deky. Když se mazlí tak zničehonic se otočí a kousne bolestivě do ruky. Prosím poradte co s tím máme dělat. Kočičku máme z útulku. Měla asi měsíc.

2.2.2017

Nixxy

Dobrý večer,existují nějaké "vábivé" věci (plyšáci atd..) pro kocoury? Mám 1.5 letého kocoura (nevykastrovaného),který doslova nesnáší jakoukoliv návštěvu a dává jim to najevo (skáče jim po nouhou,škrábe,neustále mnouká),ale když jsem doma sama,je naprosto v klidu.Je to tím,že se nikde "nevybije" nebo,že není kastrovaný?

25.5.2017

pavlina

Dobry den,chtela bych se zeptat. nechala jsem sveho kocoura pripustit s kocickou,ktera ma 5 kotat. a na zacatku jsem mela s pani ustni dohodu.ze za kryti nic nechci a ze chci jedno kote. pani celou dobu souhlasila. i jsem mela prednostni pravo si vybrat. vse bylo celou dobu v pohode. i jsem s pani celou dobu komunikovala. ted uz jsou kotata k odberu a ja jsem si ji mela uz vzit k sobe. a pani se nelibi,ze kocicku chci prodat dal do rodiny. mam doma uz dva kocoury..a bojim se k nim privest dalsi kote. takze z toho duvodu davam do rodiny do dobrych rukou. a pani se na kote upla a kvuli tomu,ze si ji nenecham ja doma,tak mi ji nechce vydat. ze se to pry nedela,ze mi ji da a ja si ji chci prodat dal nekomu jinemu. ale souhlasila s tim od zacatku,ze jedno kote si budu brat misto penez za nakryti. a preci je moje vec,jestli si kote necham ja nebo ji dam nekomu jinemu..muzete mi prosim poradit,co s tim??? mela jsem s ni pouze ustni domluvu. ale mam celou konverzaci od zacatku..kde nekolikrat pise,ze mi kote da a ze na nej mam pravo. mockrat dekuji za pomoc

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz