Jak vyzrát na kočičí chlupy?


Oblékáte se jen do černé, protože taková je barva kožíšku vaší kočičky? Pokud ano, asi prohráváte boj s invazí kočičích chlupů a potřebujete strategický plán.


Kvalitní strava
Vsaďte na kvalitní krmivo, které pomáhá udržet vaši kočku v optimální kondici. Přidat můžete i speciální doplňky stravy na srst, které pomáhají předcházet nadměrnému vypadávání chlupů, podporují obměnu srsti a udržují ji společně s kůží v perfektním stavu. Vsaďte také na lososový olej, který je bohatý na mastné kyseliny omega 3 a 6. Jejich doplnění může pomoci snížit vypadávání chlupů a srst bude jemnější a zdravější.


Pravidelné kartáčování
Nezapomeňte kočku pravidelně česat. Kartáčování odstraňuje nejen uvolněné chlupy, které by jinak skončily na kabátu nebo pohovce, ale stimuluje i prokrvení pokožky a zabraňuje zacuchání srsti. Skvělé jsou například kartáče FURminator, které dokonale vyčesávají uvolněnou podsadu. Každodenní kartáčování po dobu pěti minut dramaticky sníží množství vypadaných chlupů v domácnosti.

Váleček a izolepa

Abyste dostali chlupy z oblečení, skvěle vám poslouží lepící válečky na odstranění chlupů. Na oblečení můžete použít také obyčejnou izolepu - lepicí stranou chlupy z oblečení rychle odstraníte. A samozřejmě nezapomínejte na pravidelný úklid a luxování.

 

A jedna poznámka závěrem. Smiřte se s tím, že pokud máte doma perskou kočku nebo jiné dlouhosrsté plemeno, stejně budete mít kočičí chlupy všude. Třeba i v čerstvě otevřeném jogurtu :-)


Vanda Ročková
Aktualizováno: 17.8.2014 17:48:30
Napsáno: 17.8.2014 17:42:36

Forum.

Vložit príspěvěk

5.9.2014

Diana

a já si myslela, co se nedozvím nového :-(

5.9.2014

Mauer Hana

Na kočičí chlupy je nejlepší prát oblečení s houbičkama na nádobí.Vyzkoušeno a funguje ! Mám bílou perskou !

8.9.2014

Jana

Používám furminátor a mám doma asi 20 ks lepicích válečků. Ale při pravidelném česání a úklidu to tak hrozné není. Nejhorší to praní prádla. Zkusím houbičku, dobrý nápad a moc děkuji za radu. :))

30.9.2014

Olga

Mám vyzkoušené natáčky,do praní, se suchým zipem 8 ks,větší a středně velké.Vychytají taky dost chlupů.Mám 2 britské kocoury.

14.10.2014

Miloš

Mám vyzkoušené že chlupy s potahu gauči vyčistíte navlhčenou rukou, nebo houbičkou na nádobí. A nejlíp vyčešete kočku klasickým úplně obyčejným hřebínkem na vlasy. Dávám kočce kvalitní potravu (WISKAS), maso a stejně mám chlupy úplně všude.

15.1.2017

Miloge

Miloši, dost jste mě rozesmál. Označit Whiskas za kvalitní krmivo byl ten nejlepší vtip který jsem kdy slyšel. Doporučuji se trochu zajímat o problematiku kočičího krmiva a všude se dočtete stejnou pravdu - whiskas je společně s kitekatem a podobnými marketovými značkami jedna z nejhorších sr.... jaké lze koupit. Stačí si přečíst složení krmiva a zjistíte, že je množstvím obilovin určeno spíše pro slepice než pro masožravá zvířata. Naše kočky po něm měly neustálý problém s průjmy - reakce na lepek, kterého je v krmivu hromada. Doporučuji se přeorientovat na jinou značku - u nás nakonec nejlépe dopadl Brit, ale každá kočka je jiná a má i jiné chutě...

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz