Jak odpudit kocoura


Na vchodové dveře od domu nám chodí již delší dobu močit sousedův kocour a nemůžeme se toho nijak zbavit. Kocour je venkovní, takže běhá po okolí a v noci chodí na naše dveře. Prosím o radu, jak se zbavit tohoto nežádoucího chování. Vyzkoušela jsem různé postřiky a nic.

Odpověď:

Doporučuji položit na zem kolem dveří něco, na co se kočce (tedy kocourovi) nepříjemně šlape, tedy něco pichlavého (ostrá rohožka, umělá tráva, aranžovací hmota na květiny a v ní napíchaná párátka) nebo mokrého (mokrý molitan, houba), popřípadě kousek překližky s nalepenou oboustranně lepicí páskou. Nejlépe, když zkombinujete oba způsoby – odpuzovací postřik s mechanickými zábranami. Ale zdaleka nejúčinnější by byl nějaký šikovný malý teriér, ten by dokázal udržet všechny kočky v uctivé vzdálenosti od vašeho domu…

 

MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 11.2.2014 20:42:58
Napsáno: 11.2.2014 20:42:41

Forum.

Vložit príspěvěk

26.2.2014

Milena Pekárková

Před značkováním od cizích kocourů mi pomohla sušená kůra z citronů, kterou jsem dala všude kde se objevilo kocourem počůrané místo. Třeba dobře poslouží i kůra z pomeranče, která má stejně pronikavé silice.

14.3.2014

Petra

Kocoura nechat vykastrovat.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz