Jak kočku odnaučit skákat na jídelní stůl a kuchyňskou linku?


Naše kočka se ráda prochází po kuchyňské lince a lehá si také na jídelní stůl. I když ji z obou míst vyhazujeme, stále tam skáče. Poslední dobou navíc začala shazovat i věci z poliček v obýváku. Co s tím?

 

Někdy kočky shazují věci z poliček jen neopatrností, jindy trochu úmyslně. Jednoduše chtějí, abyste jim věnovali pozornost. Zkuste si s kočkou víc hrát, aby byla dostatečně fyzicky i psychicky vytížená. Když to nepomůže, cenné věci jednoduše ukliďte. Platí jednoduché pravidlo, že čím méně toho máte na policích, tím méně toho může vaše kočka zkoumat a shazovat. A jak zabránit, aby vaše kočka skákala na linku a stůl? Vyzkoušejte pár jednoduchých triků. Na pracovní desku nebo povrch stolu nalepte oboustrannou lepicí pásku. Když tam kočka vyskočí, přilepí se, což jí nebude vůbec příjemné. Další možností je na okraj zakázané plochy vyskládat prázdné plechovky od piva nebo limonády a dovnitř hodit pár mincí nebo kamínků, aby to pořádně rachotilo. Pokud kočka vyskočí na linku nebo stůl a převrhne plechovky, lekne se a odradí ji to od dalších průzkumů. Když i toto opatření selže, můžete použít dětskou vodní pistolku. Jakmile kočka vyskočí na zakázanou plochu, nenápadně ji postříkejte vodou. Ideální by bylo, aby neviděla, že na ní stříkáte vy. To by mělo kočku odradit, případně bude na stůl a linku skákat jen v době, kdy nebudete doma. Takové jsou prostě kočky.

 

Foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Napsáno: 26.8.2018 12:24:25

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz