Hudba pro kočky


Už i kočky mají svou vlastní muziku. Skladby, které byly zkomponovány k uklidnění a zabavení našich čtyřnohých společnic, imitují škálu zvuků, na které kočky přirozeně reagují.

 

Ačkoli své kočce můžete pouštět obyčejnou hudbu z radia, pravděpodobně ji moc bavit nebude. Ovšem zkuste jí přehrát speciální kočičí hudbu a sledujte její reakce. Některé kočky hned zpozorní, namíří si to rovnou k reproduktorům, aby měly co nejlepší poslech, jiné zase znechuceně odcházejí z místnosti, případně se „tváří“, že nic neslyší. Kočky jsou prostě osobnosti a nedá se dopředu odhadnout, jestli se jim bude hudba složená speciálně pro ně líbit, nebo ne. Hudbu pro kočky tvoří například profesionální hráč na violoncello z Washingtonu, člen Amerického národního symfonického orchestru, pan David Teie. Ukázku si můžete poslechnout zde: www.musicforcats.com Hudebník nejprve studoval, jak zvířata reagují na hudbu, poté začal komponovat. Vycházel přitom ze zjištění, že kočky intuitivně reagují na zvuky, které slýchaly v rané fázi svého vývoje. Kočičí hudba je složena hlavně z proměnlivých a často velmi vysokých tónů a rytmických zvuků, které kočkám připomínají sání mateřského mléka, spokojené předení či cvrlikání ptáčků. Další kočičí skladby můžete najít i na YouTube, stačí zadat „music for cats“.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 26.9.2016 14:38:02
Napsáno: 26.9.2016 14:35:37

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz