Dožívají se kastrované kočky vyššího věku?


Podle knihy Rogera Tabora, autora a průvodce pořady BBC o kočkách, se nekastrovaní kocouři dožívají minimálně o dva roky méně než kastrovaní kocouři. U samic má kastrace údajně jen malý vliv na délku života. Slušný věk kastrované kočky, samce i samice, je asi 12 až 14 let. Pár koček se dožije více než 16 let. Nejstarší žijící kočkou na světě je siamský kocour jménem Scooter z amerického Texasu, kterému je úctyhodných 30 let. V květnu 2016 to oznámili zástupci Guinnessovy knihy rekordů. Za historického rekordmana se považuje kočka, která se dožila 38 let. 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 8.7.2016 18:48:42
Napsáno: 8.7.2016 18:36:35

Forum.

20.7.2016

Vera Dykova

Včera nám zemřela kočička Dorotka

10.8.2016

Filip. M.

Dobrý den rád bych oznámyl že mám Thai Mystery cat až z naší jediné ČR chov. stanice v Pardubicích jeho jméno je Dino. má moc rád mou přítomnost a když spím, vždy se ke mně tajně přikrade a usne na mém polštáři. Také rád hraje schovávanou. Posledně sme ho našli za linkou a ve sklepě u vína :D

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz