Měření teploty


 

V životě koček mohou nastanou období, kdy je nutné změřit jim teplotu, abyste zjistli, jestli nejsou nemocné. Jak na to?

 

Měření teploty je pro kočky velmi nepříjemným úkonem, proto se doporučuje navykat je na ně z cvičného důvodu ještě v době, kdy jsou zdravé. Počítejte s tím, že v jednom člověku to pravděpodobně nezvládnete a domluvte si asistenci. Jeden člověk bude kočku přidržovat za hřbet v úrovni hrudních končetin, druhý ji nadzvedne ocas a zasune teploměr. Použijte nejlépe malý digitální teploměr, ale existují také speciální, velmi malé teploměry určené pro kočky a malé psy. Konec teploměru potřete vazelínou, máslem nebo olejem, aby se do řitního otvoru dobře zaváděl. Zasuňte jej šetrně s mírnou rotací. U rychloběžek stačí k měření 20 sekund, u obyčejných teploměru 2 až 3 minuty. Je nutné zasunout ho asi 3 cm hluboko, jinak je naměřená hodnota nepřesná. Normální teplota se pohybuje v rozmezí 38-39 stupňů. Mláďata mívají teplotu při horní hranici. Teplota měřená ráno je vždy nižší než teplota měřená odpoledne.

 

Zdroj: Marie Říhová, Chov koček, Grada, 2007


Vanda Ročková
Napsáno: 9.4.2013 18:52:57

Forum.

22.12.2014

Petra

Naše 6 měsíční mainská mývalí kočka již nějakou dobu skřípe zuby, nesouvisí to vždy s jídlem. Téměř 3 týdny dostává antibiotika (pšíkala).Dásně má kolem zubů lehce červené. Prosím o radu, čím může být skřípání způsobeno. Předem děkuji za odpověď.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz