FIP - infekční zánět pobřišnice (peritonitis)


Kočičí peritonitis je virové onemocnění koček. Původcem je koronavirus. Onemocnění postihuje zpravidla koťata a mladé kočky do dvou let věku. Nedostatečná funkce imunitního systému může být rovněž predisponujícím faktorem FIP (stres, léčba kortikoidy, přidružená onemocnění apod.).
Ve většině případů má letální průběh.


·    Efuzivní (vlhká) forma je typická výpotkem v břišní, případně hrudní dutině, ztíženým dýcháním, zvětšením břicha, horečkou, nechutenstvím. Je to dáno tvorbou komplexů protilátky a viru, které následně aktivují buňky imunitního systému. Následuje uvolňování mediátorů zánětu a dochází k vaskulititě.
·    Při neefuzivní (suché) formě je vyšší stupeň odpovědi imunitního systému, který částečně omezí zánětlivou reakci. Dochází k tvorbě ložisek fibrinu tzv. pyogranulomům na povrchu orgánů. Při této formě jsou častější neurologické příznaky onemocnění, jako nekoordinované pohyby končetin, křeče, tremor, parézy končetin, dále změny na očích (krev nebo hnis v oční komoře), uveitida apod.
·    Smíšená forma


Koronaviry
Zahrnují skupinu virů, které mohou způsobovat onemocnění projevující se průjmy (enterální koronaviry), tak onemocnění FIP. Pro vznik FIP je nezbytná mutace koronaviru ve střevě.
Koronavirus proniká do organismu oronasální cestou, po jeho pomonožení (převážně ve střevě) dochází k viremii. Infekce odezní většinou bez klinických potíží, případně se může objevit průjem. Zvíře, které se nakazilo, se může stát nosičem i když samo žádné potíže nemá. Pro vznik FIP je nezbytná mutace koronaviru v hostiteli, čímž je virus změněn a je mu umožněn vstup do tzv. makrofágů, které se šíří po celém těle a aktivují další buňky imunitního systému. Imunitní komplexy jsou pak příčinou imunitně zprostředkované vaskulitidy.


Diagnostika FIP
Koronaviry (nikoliv FIP) lze v organismu odhalit pomocí detekce protilátek nebo přímým průkazem viru. Pokud je zvíře shledáno pozitivním, neznamená to, že onemocní FIP. Setkalo se s koronavirem, proti kterému si vytvořilo protilátky, případně vylučuje virus. Hodnota výše titru rovněž není pro dg. FIP určující.  Séropozitivních jedinců je více než 50%, v rizikových skupinách až 85% vyšetřovaných jedinců.


V diagnóze u konkrétního pacienta nám pomáhají další diagnostické metody:
Hematologie (neutrofilie, anemie, trombocytopenie), hyperglobulinemie, poměr albuminu/ globulinu je nižší než 0,5, v závislosti na postižení orgánů může dojít k další  změnám v biochemických parametrech (vzestup jaterních enzymů, bilirubinu, creatininu…) Pro  efuzi je typický vyšší obsah proteinů, tekutina je žlutá, viskózní, při cytologickém vyšetření je typický nález nedegenerovaných neutrofilů a makrofágů.


Léčba
Léčba spočívá v aplikaci imunosupresivních, protizánětlivě působících látek a symptomatické terapii (v podávání infuzí, umělé výživy a  antibiotik jako prevence další infekce, případně odsávání efuze).

Přenos FIP
Zmutovaný virus se z těla nevylučuje, případný přenos je možný pouze transplacentární cestou. FIP tudíž není nakažlivým onemocněním. Je možný přenos koronaviru, nikoliv viru, který způsobí FIP.
(Přenos koronavirů se uskutečňuje přímým kontaktem, pozřením, vdechnutím, dále chovatelskými pomůckami, sdílením misek, sekrety, trusem apod. Virus přežívá v prostředí až 2 měsíce.)


Prevence onemocnění
Jako prevenci lze považovat zvýšenou hygienu chovu (prevence před koronaviry jako takovými), ochranu před vznikem jiných chorob, před stresem. Koronaviry se vylučují do prostředí zejména trusem, běžné desinfekční prostředky je ničí.


Vakcinace
Vakcína FIP Primucell vytváří pouze lokální slizniční imunitu bránící rozvoji koronavirové infekce. Před aplikací je nutno každého jedince testovat na protilátky proti koronavirům. Nemá význam u sérologicky pozitivních jedinců. Vakcína je bezpečná, nechrání však přímo proti vzniku FIP.

Prognóza
U zvířat s probíhající FIP je prognóza vždy nepříznivá. Léčba může chorobu zpomalit, ne však vyléčit. U efuzivní formy je doba přežití asi měsíc, u neefuzivní někdy až půl roku.


Text: MVDr. Pavla Hyclová, VETCENTRUM Duchek s.r.o.
Foto: Vetcentrum
www.vetcentrum.cz
 


Vanda Ročková
Napsáno: 8.12.2008 12:10:41

Forum.

Vložit príspěvěk

12.4.2009

alenahellerova

Moje kočka Kordulka zemřela na FIP včera. Vůbec jsem nevědela, že ta zlá nomoc nemá žádné uzdraveni. Je mi to líto, brečim a ani nechci žádnou kočku.

20.4.2009

Jitka

Je to moc smutné, my máme kočičky už od roku 1984, vždy dvě. Takže už jsem měli celkem 9 koček za tu dobu. Za ta léta nám na FIP onemocněli dva kocourkové. Vím jaké to je. Ale bez nové kočičky jsme to nikdy nevydrželi. Doporučuji novou kočičku a nebát se.

21.4.2009

Eva

Já jsem včera jela s kočkou k veterináři s domněním na nedoléčený zápal plic, a zpátky jsem ji vezla utracenou - měla FIP. Doteď jsem ani netušila, že něco takového existuje. Achjo. Snad to nepostihne ty dvě ostatní. :-(

30.4.2009

Honza

A ja si naivne myslel, ze budeme mit kotata, kdyz se ji tak zvetsilo brisko... ach jo :o(

8.6.2009

Dagmar

Podle posledních výzkumů je náchylnost na mutaci koronaviru na FIP dědičná, což je nový poznatek o této nemoci. Více si můžete přečíst na Odkaz

28.7.2009

Marcela

FIP je hrozná nemoc. V dubnu jsem musela dát pryč kocourka, a teď i kočičku, která se od něj nakazila :(

22.9.2009

Zuzi

Dnes nad ránem nám na FIP (suchá) zemřel Cipísek, bylo mu šest let, loni zjara bezzubý kočičí děděk Salimas. Měl tu vlhkou formu. :-( Zvířátka si tohle zaslouží nejméně!!!

7.11.2009

Jana

Večer nám umřelo 5 měsíční kotě. Asi před 3-4 týdny měl hodně silný průjem, který už nějakou dobu trval, dostal antibiotika a průjem zmizel. Ve čtvrtek večer měl nafouknuté břicho, jen ležel, celý pátek zvracel, ležel (u vody, ani se nenapil). Večer jsme ho vezli na veterinu a za pár hodin doma umřel. Mohla to být taky FIP nebo jsem to mohla způsobit, když ve středu dostal uzené maso...? Mám výčitky!!

23.11.2009

Marie

Jano, uzené maso to určitě nezpůsobilo. Tohle vypadá, že jste nemohla ovlivnit... Je mi líto, před týdnem jsme také přišli o kotě. Hlavu vzhůru, teď už je mu dobře...

4.12.2009

petra

ahoj čtu diskuzi a musím Vám napsat.Mám doma kocourka s tím to onemocnění a díky léčbě se drží ,už 8 měsíců je to malý zázrak.Musím, ale podotknout ,že nepoužívám veterinární léky ,ale léky pro lidi po dohodě s mojí veterinářkou. jsem zdrav .sestra a tak aplikuji léky sama drž te se

4.3.2010

Katka

Petro, mohla by jste mi napsat prosím jakou formou kocourka léčíte? Můj kocourek má vir, který FIP způsobujeme a bojujeme aby se v něm FIP neobjevila. V říjnu mi umřela kočička měl 1,5 roku, měla vlhkou formu a nechci už to nikdy zažít!!! Díky k.orsulikova@seznam.cz

7.3.2010

Cinthie

Ach jo, ten můj příspěvek se (doufám) asi k této otřesné nemoci nevztahuje, ale nevím si taky rady. Mám 7. měsíčního kocurka, je při chuti, myslím, že bolestmi netrpí, vyrůstá spolu se starší nevlastní sestrou, ale všimla jsem si u něj, že čůrá o hodně dýl a když "dokoná", je na moči bílá tekutina - je jí dost, napadlo mě, jestli to třeba není sperma, ale to asi ne - opakovaně se mu to objevuje...:-(chudák

11.4.2010

Petra

Mám 11 měsíční kočičku Lillinku,už skoro týden zvracela,po antibiotikách přestala a začla pomaličku papat,ale na veterině mi řekli,že nemám moc jásat,neboť trávení je průchozí,takže to vypadá na nějakou infekci,a mluvili o infekci FIP a o tom,že vzorky krve by posílali do Něměcka...Moc nerozumím jak to funguje,tady píšete,že je to smrtelné,tak jaký to má smysl?Prosím odpovězte mi někdo...Děkuju...

21.4.2010

Káča

Mame 5-ti mesicni Britku a 14 dni jezdime k veterinari, zprvu myslel ze ma skrkavky...mela otekle brisko a vubec nechodila na zachod... pak rekl ze je zavodnena a dnes jsme se dozvedeli ze nam umre (FIP) nevim co mam delat, tak moc bych ji chtela nejak pomoct...:(

23.4.2010

Soňa

Dobrý večer, smrtelná FIP prý být nemusí , když se včas podchytí - záleží taky na organizmu kočiček! Doporučuji (mluvím z vlastní zkušenosti, sice nejde o FIP, ale musela jsem odchovat již třítýdenní koťátko -bylo ucpané, nechodilo na toaletu, trápilo se a teď je z něj statný 11měs. kocourek - byl hospitalizován) vyhledat opravdu specialistu zvěrolékaře- vyzkoušela jsem 3- všichni ho pohřbívali a když jsem se rozhodla na netu obětovat již opravdu "vše", našla jsem jednoho odborníka - na opavsku, ale takových je víc.. STŘÍDEJTE ODBORNÍKY A ZKOUŠEJTE, HLAVNĚ NEČEKAT! LÉKY PROTI FIP JIŽ MAJÍ!!

9.6.2010

Petra H.

Dobrý den, mám dotaz na ty z Vás kteří jste nemocí prošli. Včera jsem byla s kočičkou na testech které dělala veterinářka z minimálního množství krve a výsledek byl do 20min. podobalo se to testům těhotenským. Výsledek FIP byl pozitivní, ale proužek který ho znázorňoval na testu byl pouze lehce naznačený. Veterinářka nám řekla, že to signalizuje přítomnost koronaviru ale není jasné jakého typu. Takže budeme test ve větším opakovat po 4měsícíh a pošleme ho do laboratoře, kde to prozkoumají více. V některých článcích jsem našla ale informaci, že běžný koronavirus se nachází ve střevech tudíž není v krevních testech znatelný. Jsem teď poněkud zmatená jestli jsem to špatně nepochopila. Pokud se v krevních testech potvrdí přítomnost koronaviru znamená to tedy, že kočička časem onemocní FIP nebo je tu možnost, že se jedná o běžný druh???Prosím o radu děkuji

21.6.2010

Jakub

Dobrý večer, prosím Vás, pokud máte jakoukoli informaci o léku na FIP (i alternativní)dejte co nejdříve vědět. Naše dvouletá kočka se nakazila tímto virem a přestává nám jíst. Horko těžko do ní dostáváme stříkačkou vodu, vývar a část vitamínů v pastě. Nechceme aby byla ve stresu proto ji nechceme nutit násilím, ale pokud to takto půjde dál budeme se muset rozmyslet mezi krmením násilím nebo jejím churavěním s ztrátou :(( hledám právě jakékoli informace, které by nám pomohly. Velice děkuji..

12.8.2010

EVA

Dobrý den, měla jsem kocourka, kterého jsem musela nechat uspat kvůli FIP (mokrá forma, potvrzeno pitvou). Měl 5 měsíců. Mám ještě kočičku 9 měsíců a moc se bojím, že také oni přijdu. Je to hrozná nemoc.Nemůžu na ten hrozný zážitek zapomenout.

9.1.2011

Martin

Dobrý den,kočička nám začala hrozně slintat po jídle a špatně se jí díky bolákům na jazyku po krajích žere,potom hrozně slintá a nevíme co s ní,taky si začala sedat v umyvadle,jako by se tam chladila či co,nemůže jít o vzteklinu?Pohybuje se převážně venku,tak nevím.Děkuji za odpověd

16.6.2011

Eva

Dobrý den,můj ani ne dvouletý kocourek má FIP,mám ho srašně moc ráda,všude kde jsemm byla nebo kam sem volala,tak mi řekli.že to nejde léčit,ví někdo o někom kdo by nám mohl pomoci?děkuji

18.6.2011

Romana

Včera jsme po víc jak měsíci zjistili že náš kocourek má FIP. Nemůžu zadržet slzy a nevím co dělat. Máme doma ještě kočičku a jak jsem se dočetla,je pravděpodobně nyní přenašeč. Jestli mi umře ještě ona nevím co budu dělat. Nemoc je to strašná a rozmýšlet se kdy nechat zvíře uspat je hrozné. Jde to s ním hodně z kopce, už jej nechceme trápit, prožil si toho dost.Udržují ho při životě jen léky na sražení teploty, které když přestanou působit, je úplně apatický. Nikomu nepřeju tuto nemoc, ať jsou Vaše zvířátka jen a jen zdravá.

21.11.2011

pavla

Minulý týden jsem pohřbila tři kočičky, byl to snad nejhorší týden v mém životě. Dvě se střetly s autem a jeden kocourek, můj vypiplaný hýčkaný miláček měl pravděpodobně FIP. Žil s ní ale velmi dlouho, nafouknuté bříško měl asi tři měsíce, tak jsem ho 16.1.2011 vzala k veterináři a tam mi ji diagnostikovali, kocourek zemřel 13.11.2011 a mezitím vedl poměrně spokojený život. Bylo mu 3,5 roku. Velmi těžce to nesu ale pohled na něj v posledním týdnu byl tak trýznivý, že jsem ráda, že už je v nebíčku a je mu konečně dobře. Jinak všem lidem, kteří mají nemocná zvířátka doporučuji nelitovat peněz a dát jim co nejlepší péči...vždyť si to zaslouží...

5.1.2012

Jana

Já jsem měla kočičku, kterou jsem taky musela nechat uspat kvůli FIP. Nebylo jí ani půl roku. Nakonec jsem se rozhodla si novou už nepořizovat, abych nemusela znovu prožít ten strach, kdy to přijde znovu. Pořád mi ale nedá nedívat se kolem a hledat informace, jestli nepřišla nějaká léčba. Slyšela jsem o lécích v Americe, ale ty se tu prý nemohou podávat, protože nemají licenci. Nemáte s nimi zkušenosti? A taky jsem objevila blog nějakého veterináře, který napsal o FIP a na svém webu píše, že se léčbou zabývá. Ty stránky jsou na Odkaz.

5.9.2012

Zuzana

Dobrý den na netu jsem se dočetla o téhle nemoci, prosím může mi někdo napsat jak se nemoc projevuje? mam kocourka ma 17 mes. stale lečený na rýmu, nachlazení... po testech odhalen zlatý streptokok a stafylokok. prelečeno antibiotiky ale moc se nelepší, na netu jsem našla že pomáhá sirup z grepových jadérek. kocourek zere, teda jen syrove maso, pije.. je odcerveny ale začlo se mu někdy nafukovat bříško, zase to zmízi a zase se nafoukne.. je nemocný FIP? nebo to muze byt tim sirupem? mam se bát? děkuji předem za každe info.

20.10.2012

Jirka

Zuzko, určitě můžete zkusit otestovat na FIP. Ale doporučuji si za test připlatit a nechat udělat v diagnostické laboratoři. Rychlý test na protilátky proti coronavirům je u jedince s problémy na nic.

28.10.2012

Michal

Dobrý den.Máme jednu kočku a její dva kocourky a jeden má právě tuto nemoc. Veterinář nám řekl, že bude žít asi už jen jeden měsíc , ale já tomu vůbec nemohu uvěřit.Takové malé zvířátko a má žít jen jeden rok?I naše rybičky se dožívají více let.Tátovi řekl kamarád, že mají kočku a veterinář řekl: (bude žít jen dva týdny) a přesto s touto nemocí žije už dva roky.Můžete mi prosím napsat, jestli se dá tato nemoc vyléčit???

28.10.2012

Michal

Ještě k tomu chci něco říct: Pije,jí,kaká čůrá a někdy jde na chvíli ven, ale skoro celý den prospí.

11.11.2012

Kristýna

Máme 4 měsíční koťátko a před pár dny jsme byli u veterináře, ptž měla větší bříško a byla méně hravá, jiné obtíže nemá. Zjistili jsme,ale že má FIP(vlhkou formu). Je to naše první kočička a měla jen takhle krátký život...je to strašný...nevím,jeslti si ještě někdy pořídíme jinou kočičku...i když byla s PP nic nám nezaručí, že bude zdravá...

5.1.2013

Diana

Na Silvestra museli rodiče nechat uspat krásného 6 měsíčního mourečka, protože měl tuhle strašnou chorobu. Kocourek byl u nás na návštěvě 3 týdny předtím a já mám teď hrozný strach, zda nenakazil i naši rok a půl starou kočičku. Je to strašná nemoc. Všem postiženým držím palce a přeji, ať to nemusí nikdy zažít!

8.2.2013

...

Dneska mi na to umřelo kotě.. jmenovel se Kitas..veterinář mi řekl že to je nevyléčitelná nemoc..do té nemoci chytil ještě žloutenku typu B.. takže nevim to se nedá vyléčit..musela sem ho nechat uspat.. uspali mi ho v ruce.. na to kolik mi je tak toho mám s takovýma věcma prožito dost.. takže lidem co se něco takovýho stane přeju hodně pevný nervy a hodně moc držim palce jejim kočičkám a kocourům !Držte se..

7.4.2013

Klakab

Dobrý den, čtu tu všechny diskuse a musím také přispět - bohužel...v pátek jsem musela nechat utratit kočičku, byla z depozitu pro kočky a měla jsem ji měsíc. Narozená byla v září 2012, takže ještě kotě. přítulná, milá, prostě úžasná a veterinář ji diagnostikoval FIP. Říkal, že to mají kočičky převážně z útulku a kočičích depozitů, což jsem nevěděla. Měli jsme 16 let souběžně dva kocourky a nikdy nemarodili. Tak máme smutek, protože jsem ji nechala uspat, byla na tom špatně a jen doufám, že nenakazila také moji druhou kočičku, kterou máme z útulku. Zatím vypadá dobře. Všem přeji s kočičáky a kočičandy pevné nervy....Klára

16.10.2013

Lucie

Dobrý den, včera mi zemřela moje 4 týdenní kotátko jménem Bára.Byli jsme ještě u veterináře ten jí odčervil a dostala antibiotika a prý se nemá dávat malým kotátkam antibiotika a ted nevím zda jsem to udělala správně a jestli by ještě žila.Měla i blešky a dostala přípravek proti blechám a jak zemřela bylo jich tam tak 50 těch blech jak je to možné tolik jich vůbec neměla kde se to najednou vzalo?Moc je mi po Barunce smutno a pořád brečím ale kočku už nechci nechci už prožít to co jsem přežila :-(

1.3.2014

Martina

Lucie dobrý den, také jsem v pondělí utrácela půl roční kotě už 2 za dva měsíce a počítám, že příští týden utratím další. Mám doma 6 kočiček většinou jsou to bráchové a segry a u kočiček se projevil právě FIP a ted i pro kastraci to dostala i jejich starší sestřička a mokrou formu. Ty blešky jsou normalní bohužel některým nemocným úplně zmizí a některým se jěště více rozmnoží. A určitě neuvažujte nad tím, že jste udělala něco špatně antibiotika je jediná možnost, která tuto nemoc jenom zpomalí. Vím, že je Vám smutno, mě také bývá, ale zase si říkám dám šanci jiné kočičce, která si zaslouží také krásný život. Člověk musí zase vstát a pokračovat dál!

24.3.2014

rozarka

dobry den,predevcirem jsme zazili co vetsina tady z vas,nas2lety velky mazlinek zrzek dostal fipku a behem tri dnu byl k nepoznani,mel suchou formu,niceho jsme si nevsimli a to jsme obezretni,akorat ze byl posledni mesic pohubly,prikladali jsme to k tomu ze lita po namluvach tak je takovy,pak zacal z niceho nic byt apaticky ,nejedl nepil a behem tri dnu tak schatral ze se tomu neda verit.museli jsme ho utratit,nebylo pomoci byl i zezloutly kolem pusinky i belmo ocicek,moc nam chybi zrzos jeden,byl to nas milacek,je to zla nemoc

18.9.2014

Martina

Včera večer nám umřel dvouletý kocourek, jmenoval se Koťáček, na silný zápal plic, při kterém mu zjistili též FIP. Dva týdny bojoval s horečkou a s tím zápalem plic, nakonec jsem ho dala na veterinu na kapačky, protože atb nezabírala a nepil a hrozně dýchal, a na veterině to nakonec neudýchal. Tak nevím, jestli jsem udělala dobře, že jsem ho dala do cizího prostředí, chtěla jsem mu pomoci, ale kdybych věděla, že mi tam umře, nechala bych ho raději doma. Stále to nechápu, ještě ráno mi vítal a nadával, kam jsem ho to dala, a večer se něco stalo a dostal kolaps....je mi teď taky příšerně smutno, před třemi týdny proháněl ostatní kočky, a teď najednou není a já mu přese všechno neuměla pomoci.....zůstaneš navěky v mém srdíčku, drahý Koťáčku....

10.11.2014

Kamila V.

Našemu kocourovi byla diagnostikována FIPka (suchá forma) před dvěma lety. Měli jsme již dřívější dobrou zkušenost s léčbou pomocí kysličníku chloričitého a rozhodli jsme se proto zkusit vyléčit i tuhle mrchu. Začali jsme na 0,5 kapky 3x denně, a zvyšovali postupně až na 1,5-2 kapky 3x denně (natáhnout do větší injekční stříkačky bez jehly a pomalu vstříknout kočce do tlamy). Za 1O dní již bylo kocourovi evidentně lépe a za 14 dní již byl schopen zlobení. Do dneška máme klid a rozhodně bychom po této metodě sáhli znovu. Pro všechny, kteří mají zájem dozvědět se více, najděte si na internetu Jim Humble, MMS, kysličník chloričitý, stránky emms(tečka)cz. Léčba stojí pár stokorun a rozhodně stojí za to dát MMS šanci.

12.12.2014

Michaela

Dobry den paní Kamilo, mohla by jste mi prosím napsat,jak jste presne davkovala mms? 0,5 kapky mms a 0,5 kapky hcl? Musí se to smichat s vodou, do jak velké strikacky jste to dávala? Dekuji moc. Prosím napište mi na misule64@email.cz dekuji.

21.3.2015

eljoku

Před dvea dny byla u naší 5 leté kočky diagnostikovana FIP. Mokrá forma. Po atb je mnohem lepší, žere, chodí za mnou, cura i kadi normálně. Jen je siiilene vyhubla a bříško plné vody. Snažím se najít víc o jakékoli léčbě, ale dost mne zaujala možnost léčení MMS. Ale při přechodu do obchodu ihned upozornění ze se jedná o obchod s belidli na textil. Myslíte, že jde léčit i vlhkou formu FIP? Díky

29.3.2015

katarina

DObry vecer...PANI KAMILO mohli by ste mi prosim vas napisat presny postup davkovania MMS?dakujem velmi pekne...mne na FIP zomreli uz dve male macicky dievcatka...bolo to strasne uspat je...stalo sa to cez sviatky...dalsia moja macicka je pozitivna a staram sa aj o ine macicky a bojim sa aby to tiez nechytli...som v Anglicku a tu je FIP velmi rozsirena...dakujem za vas cas...moj email...katarinaluckly@post.sk

23.4.2016

Štěpánka

V prosinci 2015 byl kocourek na operaci s 5cm utvarem v brisku. Doktor konstatoval FIP nebo nador. Kvuli ojedinelemu pripadu FIP se primlanel k nadoru. Dneska v noci muj 3 lety persanek upadl na bok a uz nemohl vstat. Lezel celou noc v krecich a mnaukal. Kolem 6 rano povolili krece a prestal plakat. Hodinu na to doktor oznamil, ze upadl do Agonie a neni mu pomoci. Potvrdila se FIP. Vychrtly, nafoukly brisko, hnisave ospalky, dychani s pootevrenym cumackem.

4.6.2016

Věra

Pomocí MMS jsem si vyléčila na smrt nemocnou kočičku.Mám s tím velmi dobré zkušenosti i u mne a u přátel,kterým jsem z různých neduhů pomohla.Nikdo se toho bát nemusí.Kočička už je 2 roky naprosto zdravá a to už opravdu umírala.Měsíc nežrala.Jediné co v sobě udržela,byla stříkačka s velmi ředěným MMS.Dávala jsem ji to asi 5X denně.Je zdravější a silnější,než byla dříve.Pokládám to za opravdový zázrak a neváhala bych to podat ani dítěti,kdyby onemocnělo.Píši to sem proto,protože to možná někomu uzdravit sebe i zvířátka,jako mě.Informace o tomto produktu jsou na internetu.

7.7.2016

Tereza

Dobrý den,můžete mi prosím poradit s davkovanim MMS a redenim,pro kocourka s vlhkou formou FIB?Napište mi prosím na email krockova.tereza@seznam.cz.Předem děkuji

1.8.2016

Jana

Dobrý den prosím chci se zeptat když má kocourek vlhkou formu FIP.nezebiraji mu širokospektrá antibiotika co vtom připadě podávat.Nějaký antibiotika proti virum.nebo kortikoidy nebo nějaké injekce na zvýšeni imunity nebo i nadále použivat prášky na odvodněni děkuji.

22.11.2016

Lenka

Dobry vecer vsem,koho take trapi a nebo bohuzel trapila FIPka u kocicek. Dnes jsme se,po mesicnim trapeni kocourka,kdy moc nepapal a byl uz apaticky a jen spal,dozvedeli,ze ma FIP. Uz v kvetnu se mi nezdal,jenze dojtori to svadeli uplne na jine veci..mrouskani a cerviky... a dospelo to az do vlhke verze a malickej je na kortikoidech a atb. Prosim je tu nekdo,kdo by mi pomohl jak ho vylecit? Mame ho doma,kouka porad vydesene s hodne rozsirenymi zornickami,ale papal a vrni,kdyz dostane masicko. Doktor ho chtel uspat,to bych mu nemohla udelat,neunesla bych to. Mate prosim nekdo zkusenosti,se kterymi by jste se podelili a to s MMS,ptz nikde jsem nic jineho nenasla,co by pomohlo. Neni to fer,ze musi takhle trpet a to nema jeste ani rok.. Moc dekuji za odpoved,LenkaMajkova@seznam.cz

14.1.2017

Jana

S FIP kocicky mohou zit neni duvod je davat pryc nebo utracet...clovek ktery ma rakovinu taky ho neuspite..jen je treba vedet jak s tim pomoci leceni atd.Pokud je to nutne tak ano ale hodne pozitivnich kocicek s tim dokaze zit docela dlouho.

28.1.2017

Hana

Prosím je tady někdo kdo by mi poradil....máme koťátko s mokrou formou FIP....dočetla jsem se tady o nějakém MMS. Prosím o zkušenosti, které s tím máte a také radu kde to mohu sehnat. Popř pak jak dávkovat.Děkuji a prosím spěchá to.

10.2.2017

Jita

Mam tez velikou prosbu..kdo by mohl poradit,dnes kocourkovi 7let vysel test na Fip..prosim kohokoliv za jakekoliv ingo ohledne MMS ci cehokoliv co by mu pomohlo..byl to obrovsky uzasny kovourek...ted tu lezi..skoro neji..ubira na vaze .chradne mi pred ocima.existuje nejaka pomoc??poradte...

19.2.2017

Hanka

Dobrý den,na FIP momentálně lék není, v lednu jsme museli nechat uspat koťátko a o té hnusně nemoci se snažili zjistit kde co, ale zatím se pouze něco zkouší v Kanade,nepodarilo se nám zjistit žádný kontakt na někoho, kdoby nám pomohl. Náš veterinář sám potvrdil že pokud už je nemoc v běhu a malá už měla křeče a padala na stranu, je uspani pro ni to nejlepší. Bohužel četla jsem teď spoustu různých statistik různých útulku a sdružení a případů této nemoci v loňském roce rapidně přibylo,jedině pozitivum je, že propuknuta FIP není infekční, ale stejně ty své dvě další kočičky pořád pozorujeme.drzte se všichni, kdo tímto teď procházíte

25.2.2017

Lenka

Mame taky kocourka s mokrou FIP,muzete nekdo poradit kde sehnat a jak davkovat MMS,za kazdou radu budeme vdecni! lehank@seznam.c

15.5.2017

Žaneta

Dobrý den, naštěstí je naše kočka zdravá, ale našla jsem na webu, že se do ČR dostal nový přípravek na FIP a rhinotracheitidu koček. Jmenuje se VETIMMUNE PI a distributorem je Panda Plus.

21.5.2017

Hanka

Dobrý den, nejedná se o lék na FIP, ale pouze o podpůrný prostředek na zpomalení průběhu FIP, konkrétně suché formy, u té skutečně je možné udržet kočičku cca půl roku ještě při životě, aniž by se trápila, u mokré formy je to většinou záležitost jednoho, dvou týdnů, pak už se zbytečně trápí. Lék prostě zatím vyvinut není, až se to někomu podaří, bude to na Nobelovu cenu.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz