Aby byla kočka klidnější...


Stejně jako u lidí rozeznáváme i u zvířat různé individuální rysy každého jednotlivce. Některá zvířata jsou neklidná, nevydrží na jednom místě, jsou hyperaktivní. Homeopatickými léky lze tento neklid bez vedlejších účinků a zbytečné zátěže organismu příznivě ovlivnit.

 

Argentum nitricum

Neklid se projevuje ve stresových situacích. Jedná se úzkostné jedince, kteří neustále spěchají, objevuje se nervozita např. před cestováním, z tohoto psychického rozpoložení vzniká až průjem. Ředění 15-30 CH 1-3krát týdně, podáváme zejména před stresovou situací, pokud víme, že nastane.

 

Tarentula hispana

Neklidní a podráždění jedinci, u kterých se tento stav zhoršuje hlukem, hudbou, dotekem nebo chladem. Zlepšují se ve tmě a tichu. Ředění 15 CH 2-3krát týdně, při akutních projevech i 3krát denně.

 

Ambra grisea

Velká podrážděnost, objevují se až křeče srdečního původu, po stavu podrážděnosti přichází útlum. Zhoršení v přítomnosti cizích lidí a zvířat. Ředění 15-30 CH 2-3krát týdně.

 

Fluoricum acidum

Jedná se o pohyblivé, hyperaktivní jedince, kteří neustále skáčou na sedící lidi, na židle, pohovky. Jsou neunavitelní, potřebují neustálou změnu. Ředění 15 CH 2-3krát týdně.

 

Zdroj: Poznáváme homeopatii, Jak šetrně léčit psy a kočky, MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer, Grada


Vanda Ročková
Napsáno: 17.2.2014 21:36:07

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz