Teplota krmiva


Věděli jste, že teplota krmiva je pro kočky velmi důležitá? Většina má nejraději jídlo o teplotě kolem 35 stupňů Celsia.

 

Krmivo je totiž voňavější, navíc se tato teplota podobná čerstvě ulovené kořisti. S teplotou nad 40 stupňů Celsia ale preference krmiva dramaticky klesá. Kočky také nemají rády jídlo studené. Proto, když vyndaváte například konzervu z lednice, nechte jí nejprve trochu ohřát, aby měla aspoň pokojovou teplotu. Délka doby, kdy můžete nechat jídlo v misce, závisí na ročním období a pokojové teplotě. V létě by čerstvé krmivo nemělo být necháno venku déle než 20 minut. Koťatům by měly být předkládané menší porce krmiva častěji. Je lepší dát jim jen lžíci nebo dvě každé tři hodiny, než riskovat zkažené jídlo. Pokud kočka nespotřebuje celou konzervu, zbytek jídla by měl být uchován v chladu. Ideální je překrýt konzervu ještě folií.

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 4.5.2015 22:13:21
Napsáno: 2.5.2015 18:38:12

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz