Krmivo pro kočky žijící venku? Žádný problém!


Producent oblíbených krmiv Brit, přichází s novou  recepturou Brit Care Cat Outdoor, která koresponduje se speciálními potřebami koček z džungle venkovního života. Spojením hypoalergenní receptury, zvýšeného obsahu tuku i výživových látek dostává kočka vhodné množství energie a látky pro posílení imunitního systému.

„Žiji na venkově a kočky jsou venku,“ sděluje své zkušenosti Helena Vaníčková. „Domů se přijdou na chvíli pomazlit a nasytit, pak se zase vrací do víru venkovního života. Nemohla jsem najít vhodné krmivo, které by jim prospívalo – jako štíhlé, aktivní, nekastrované kočky, se totiž nevešly do žádné z „kolonek“. Brit má konečně krmivo pro takové živly!“

Odlišné výživové požadavky těchto šelem vyplývají z rozdílného životního stylu. Kočky žijící (převážně) venku jsou v intenzivním pohybu, stále v pozoru a musí lovit kořist. To představuje zvýšené nároky na tzv. pohotovou energii, což je vlastně energie ve formě tuků. Kočka pro rychlou reakci potřebuje nejen přírodou nadělené reflexy, ale i dostatek síly. Proto Brit Care Cat Outdoor obsahuje vyšší podíl „pohotové“ energie, který v kombinaci s dostatkem proteinu zároveň zaručuje dostatečný přísun živin pro případ, že kočka na lovu nepochodí.  

„Kromě vysokého podílu energie, dostatečného množství sacharidů a proteinu, jsou pro venkovní kočky významné mikroprvky v organických formách jako zinek, měď či selen,“ vysvětluje odborník na výživu Ing. Martin Kváš. Například zinek posiluje svou bariérovou funkcí kvalitu kůže, měď působí pozitivně na krvetvorbu a prostřednictvím lepšího přenosu kyslíku v organismu umožňuje okamžitý výkon. Selen ve spojení s vitamínem E tvoří přirozenou ochranu buněk proti stárnutí, vlastně takový anti-aging faktor,“ poukazuje Ing. Kváš na prvky, které by neměly ve vyvážené stravě pro kočku chybět.

Samozřejmou součástí řady Brit Care Cat jsou i prebiotika pečující o rovnováhu střevní mikroflóry a tím i o obranyschopnost organismu či nezbytné omega 3 a 6 mastné kyseliny s pozitivními vlivy na kvalitu kůže a srsti. Speciální tvar a struktura jednotlivých granulí přispívají ke zdraví chrupu a mají preventivní účinky dentálních onemocnění.

Vlastimil Prokeš žádné domácí zvíře nechová, stará se však o smečku potulných koček nedaleko svého bydliště: „Žijí kolem starého pivovaru, kam jim lidé nosí zbytky jídla. Já nyní krmím tímto typem krmiva, který kočkám zajistí pevný tělesný základ. Přichází zima – budou ho potřebovat.“

Krmivo si můžete objednat například na www.krmeni.cz.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 8.10.2011 16:16:55
Napsáno: 8.10.2011 16:13:26

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz