Kočky a hltání


I když je hltání většinou doménou psů, i u koček se sem tam objeví náruživý hltavec. Úskalí rychlého žraní spočívá především v tom, že si kočka podráždí žaludek a pak vše nenatrávené zase vyvrhne.

 

Jestliže to dělá i vaše kočka, rozdělte jí krmnou dávku na několik porcí. Granule můžete dávat do mělčích větších misek. Tím, že se krmivo rozprostře na větší plochu, nemůže kočka jíst tak rychle. Další možností je pořízení speciální misky proti hltání.

 

Pozor na trichobezoáry

Zvracení může mít mnoho příčin. Nejlépe uděláte, když se poradíte s veterinářem. Pokud kočka zvrací po krmení, mohou být příčinou i trichobezoáry. Pro tyto případy je vhodné pořídit speciální pastu, případně krmit krmivem s vyšším obsahem vlákniny, které pomáhá transportovat pozřenou srst trávicí soustavou. Tak se omezuje tvorba smotků a jejich následné zvracení. Tato krmiva mají většinou označení Hairball control apod.

 

Zdroj: Justine A. Leeová, Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete, Práh, 2010

foto: pixabay.com


Vanda Ročková
Aktualizováno: 10.6.2019 16:10:32
Napsáno: 10.6.2019 16:05:12

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz