Veterinární poradna - online


 • Preventivní péče (65)
  Okruh preventivní péče obsahuje dotazy na očkování, odčervení, čipování, cestování apod.
 • Gynekologie a reprodukce (71)
  Tento okruh sdružuje dotazy na tato témata: mrouskání, značkování u kocourů, kastrace koček a kocourů, kryptorchismus neboli zadržená varlata, krytí a nakrývání, antikoncepce a oddálení říje, nežádoucí gravidita, nemoci dělohy, gravidita, porod a poporodní péče, laktace a problémy s mléčnou žlázou apod.
 • Urologie (23)
  Do okruhu urologie řadíme dotazy spojené s onemocněním močových cest, tvorbou močových kamenů a močového písku, zánětů močové soustavy, častým učůráváním.
 • Dermatologie (46)
  Do okruh dermatologie psů zařazujeme veškeré dotazy spojené s kožními problémy, svěděním, línáním, řídnutím srsti, kožními parazity, plísňovými a kvasinkovými onemocněními kůže, ale i dotazy na kožní výrůstky a jiné bulky na kůži.
 • Gastroenterologie (33)
  Do skupiny dotazů nazvané gastroenterologie zařazujeme dotazy týkající se výživy, správné kondice, výběru vhodného krmení, trávicích potíží, např. zvracení, průjmů, zácpy, krvácení z trávicího traktu, potíže s trichobezoáry (bezoáry) apod., onemocnění jater, slinivky břišní, kýly pupeční, tříselné, výdutě rekta atd.
 • Ortopedie a neurologie (6)
  Zde naleznete dotazy na různé pohybové problémy u koček, např. zlomeniny, poruchy kloubů, vady chůze, bolestivost při pohybu, ochrnutí zadních končetin, nemoci páteře a epilepsii.
 • Stomatologie (11)
  Stomatologie je okruh dotazů spojených s problémy zubů, jako je tvorba zubního kamene, uvolňování a vypadávání zubů, výměna mléčného chrupu, záněty dásní a s tím spojený zápach z dutiny ústní a preventivní péče o dutinu ústní u koček.
 • Oftalmologie a ORL (19)
  Okruh dotazů na nemoci očí, uší, nosu a dutiny ústní, např. na onemocnění oka, záněty, poranění, zákaly očí, nemoci třetích víček, na kočičí rýmy, záněty krku, kýchání a kašel, záněty uší a ušní svrab atd.
 • Výchova a problémové chování (53)
  Dotazy spojené s výchovnými problémy koček: dodržování hygieny, bázlivost, agresivita, těžké zvládání stresových situací (např. cestování, návštěva veterináře, Silvestrovské oslavy), začlenění kočky do rodiny, soužití koček mezi sebou, soužití s jinými domácími mazlíčky a jiné výchovné problémy.
 • Ostatní dotazy (87)
  Dotazy nezařazené do ostatních tématických okruhů umísťujeme na toto místo.
   
  Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
  Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz