Chtěli zabít Mikeše


Se svou ženou Pavlou a dvěma syny jsme milovníci všeho živého. Do naší rodiny patří několik zvířecích členů, ale nikdy jsme si je neopatřovali záměrně. Jsme zastánci toho, že kdo bude chtít s námi žít, přijde za námi sám…

 

Máme doma morče Pištu, jehož vyhrál syn v tombole na výstavě drobného zvířectva, irského setra Matesa, který se k nám přidal jako šestinedělní štěně na dovolené a už se nás nechtěl pustit, v rybníčku na zahradě chováme plevelné ryby, které se nemají vracet do revíru. Poskytli jsme zimní domov malému ježkovi, jenž se objevil na zahradě. A nesmím zapomenout na kocoura Žolíka, kterého jsme našli jako kotě u popelnic, jak se cpe odpadky. Žil s námi dvanáct let a pak „záhadně zmizel“.

 

Letos v létě uprostřed prázdnin si nás našlo mourovaté klubíčko k nepoznání od našeho Žolíka. Ani na chvíli jediný z nás nezaváhal a my měli nového člena rodiny. Od první chvíle jsme věděli, že je to šoumen, okamžitě srovnal psa Matesa a po pár dnech byl vládce zahrady. Se psem se stali nerozlučnou dvojkou, spali spolu, jedli spolu, hráli si spolu, hlídali spolu a dokonce spolu chodili i na každodenní procházky.

 

Dlouho byl kocourek beze jména, ale když jsme poznali, jaký je to světák, nemohl se jmenovat jinak než Mikeš. Trochu jsem měl obavy, co bude, až přijde zima, ale když se nastěhoval k psovi do jeho vyhřívané boudy, bylo po starostech. Když napadl sníh, Mikeš vyletěl z vyhřáté boudy a po hlavě se vrhl do sněhu a dělal kotrmelce a házel pacičkami sníh do vzduchu. Nikdy jsem nic takového neviděl.Každý den jsme tam dvakrát denně chodili a oba nás netrpělivě vyhlíželi. Mikeš nám častokrát chodil i naproti a s hlasitým mňoukáním nás už z dálky vítal.

 

Jednoho rána přišla manželka uplakaná ze zahrady, že tam Mikeš leží a celý se třese. Okamžitě jsem vytáhl auto a jeli jsme zpátky. Vlezl jsem do boudy, kde ležel v šoku naprosto zbědovaný Mikeš a kolem něho zatočený Mates mu olizoval hlavu. Když jsem ho chtěl vyndat, bolestně zařval a kousnul mě do ruky. Věděl jsem, že je zle. Nakonec se mi to povedlo a já viděl, že tahá zadní nohy za sebou.

 

Jeli jsme okamžitě na veterinu, po rentgenu nám doktor oznámil, že je to tříštivá zlomenina stehenní kosti následkem střelné rány. Mikeš podstoupil operaci pod hlubokou narkózou, má v noze dva dráty a noha zřejmě už nikdy nebude v pořádku. Pokud bude všechno probíhat dobře, bude i tak o kousek kratší.

 

Nejprve jsem myslel, že ho chtěl někdo jen vystrašit, ale po bližším ohledání jsme spolu s veterinářem zjistili, že projektyl prošel přední stranou stehna přerazil stehenní kost a zastavil se těsně pod kůží na zadní straně stehna. Z toho jsme usoudili, že ten „hrdina“, který střílel, mířil zblízka na hlavu sedícího Mikeše s úmyslem ho zabít. Jenom se díkybohu netrefil. Když se navzdory tak vážnému zranění dostal domů, nasvědčuje to tomu, že to nemohlo být daleko. Nemusím být Columbo, abych si spočítal, že to byl někdo (soused) v našem blízkém okolí. Mám neutuchající pocit že „záhadné zmizení“ našeho Žolíka před pár lety má na svědomí stejný „člověk“. Mám na někoho podezření, ale velmi těžko se to dokazuje (i když nám tím dotyčný vyhrožoval). Ale jsou to jen střípky skládačky. V žádném případě nechci nikoho neprávem obvinit, ale nevzdám to a najdu ho…

 

Tímto chci jen upozornit všechny milovníky zvířat, že i takoví "lidé" jsou mezi námi. A chtěl bych podpořit všechny, kdo řeší podobné problémy, aby to nevzdávali a bojovali.

 

Text: Radek Hájek

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 12.1.2013 14:39:09
Napsáno: 12.1.2013 14:38:45

Forum.

Vložit príspěvěk

16.1.2013

Verča

Velice pěkný článek. Přeji Vám a Mikešovi hodně štěstí do života! Nechápu jak můžou žít takové zrůdy, které by ublížili zvířeti :(.

24.1.2013

Mila

Columbo, patrani zdar a uspesny lov a Mikeskovi at se z toho vylize! Sami mame doma kocici bandu, za kterou bych se rvala.

27.1.2013

Květa

Chudinka kocourek, hlavně že to dobře dopadlo. Ale bála bych se, že se to může opakovat. Dala bych to na policii. Ta zbrań by mohla být registrovaná, nebo by se u souseda mohla najít a porvnat. Asi se moc koukám na Tv. Ale rozhodně by neměl zůstat nepotrestaný. Být to na mě, má na krku pokus o vraždu člena rodiny. I my máme podobného souseda myslivce. Takovým lidem nepřeju nic jiného, něž aby v příštím životě byli kočkou.

1.2.2013

Miloš Vopelák

Vám i kocourkovi hodně zdaru. Ano, jsou mezi námi stvůry, a pokud nebudou trestány, nic se nezlepší. Mám též takového souseda, vím své. Možná by pomohlo -oko za oko, zub za zub. S pozdravem Vopelák Starý Kolín

4.2.2013

Jana

Taky mám doma kočku a k smrti ji miluji. Lidi jsou zrůdy, ale na každou svini se vaří voda. Mikeška je mi líto,ale hlavně že žije. Přeji brzké uzdravení Mikeškovi a Vám hodně pevných nervů a satisfakci.

6.2.2013

Miloš Vopelák

Paní Jano, máte pravdu; na každou svini se vaří voda. Vopelák

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz