Pozor na antiparazitika, kočka není malý pes


Jarní sezóna znamená žně v prodeji veterinárních přípravků proti klíšťatům, blechám a jiným parazitům. Věděli jste ale, že některá antiparazitka určená pro psy mohou způsobit až úhyn kočky?

 

Lékárnice Lucie Kulichová z sLéky.cz varuje před lehkovážným aplikováním přípravků bez přečtení návodu k užití. „U psů je nutné vybírat správný přípravek podle hmotnosti zvířete,“ vysvětluje. Tragicky může skončit aplikace některého psího přípravku na kočku. „Některé účinné látky jsou pro kočky vysloveně nebezpečné,“ upozorňuje. Například Advantix určený pro psy obsahuje permethrin, který u koček může způsobit až smrt; Fypryst zase obsahuje fipronil, přičemž varianta pro psy má jinou sílu než verze pro kočky. „Lidi si často myslí, že kočka je malý pes, ve skutečnosti to ale samozřejmě není pravda a dokonce se může stát, že i se správným přípravkem, ale v nepřiměřeném množství můžou svého miláčka otrávit,“ varuje. Pokud tedy chováte psa i kočku, vždy jim vybírejte antiparazitikum na míru. 


Vanda Ročková
Napsáno: 10.6.2015 21:09:42

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz