Misky


 

Misek na jídlo a pití existuje mnoho různých druhů a jejich výběr závisí především na Vašem rozhodnutí, přesvědčení a v neposlední řadě na finanční situaci.

Misky z nerezu či z keramiky jsou velmi vhodné, protože se dobře čistí a hygiena co se týče jídla je v ohledu na stravování kočky velmi důležitá.

Každá kočka by měla mít tři misky stále k dispozici. Nejmenší misku na vodu, kterou musíme pravidelně vyměňovat (pravda ale je, že kočka bude vždy radši pít vodu odstátou a proto na ní nesmíte být naštvaní, pokud bude pít vodu z podkvětníku). Dále dvě větší misky. První na masité jídlo jako jsou kočičí masové kapsy či konzervy a druhou na granule, ke kterým by měla mít neustále (stejně jako k vodě) povolený přístup.

Záleží jen na Vás jakou misku koupíte. Kromě velikostí misek máte ještě možnost vybírat, zda chcete misku se stojánkem, spojenou či jestli koupíte své kočce tác a na něj dáte tři libovolně poskládané misky.

Misky se stojánkem působí velmi hezky na pohled, ale Vaší kočce se z nich nemusí jíst nejlépe. Z hlediska údržby jsou velmi vhodné, protože se dají ze stojánku kdykoliv vyjmout kdežto misky spojené můžou u Vás v bytě z části ušetřit místo, ale mají dvě hlavní nevýhody. První je, že se misky nedají čistit samostatně, takže když bude kočka mít něco v misce první, je prakticky vyloučené, že byste umyli jen jednu misku. Buďto obě nebo žádnou. Další jejich nevýhodou je, že se prodávají misky, které jsou spojené jen dvě, tudíž musíte kočce dát stejně třetí misku. Ale pokud se přece jen pro tyto misky rozhodnete, dávejte do spojených misek kočce granule a vodu protože je to nejlepší kombinace pro případné čištění, než kdyby se v mísách nacházelo maso. Asi po všech stránkách jsou nejlepší misky, které leží samostatně po jedné na tácu, protože je můžeme libovolně dle potřeby čistit bez závislosti na dalších miskách .

 

Text: Veronika Hůlová

 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 17.1.2008 17:27:57
Napsáno: 16.1.2008 08:26:07

Forum.

Vložit príspěvěk

1.2.2009

niccol

Ta předoslední misky jsou zajímavé;o)

8.2.2009

Ruca

Dobrý den, máme velmi zlobivého kocourka,který s oblibou misky převrací.Už jsme vyskoušeli různé druhy,ale nic nepomohlo. Můžete nám něco doporučit?

14.4.2009

Barbora

to Ruca: Já jsem ve zverimexu koupila nerezové misky, které jsou nízké a po obvodu mají připevněnou gumu, takže dobře drží "při zemi". Myslím, že se vyrábí v několika velikostech, takže by se snad dala sehnat i nejaká větší na vodu. Kočka mojí kamarádky také převracela misky a tak nějakou dobu jedla z masivního skleněného popelníku. Popelník se hůř čistil, ale po nějaké době kamarádka zkusila použít výše zmiňovanou nízkou nerez misku a kočka, která si mezitím odvykla převracení, ji přijala dobře. Držím Vám palce, ať to kočku odnaučíte.

11.6.2011

Anička

Když budu mít 2 kočičky tak mám mít 6 misek ? (pro každou 3)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz