Kočičí záchod


 

 

Pokud žijete s vaší kočkou na venkově a má možnost volně bez zábran si vyběhnout ven, není zapotřebí jí někde v domácnosti zřizovat záchod.Pokud ale obývate byt a chcete si domů přivést  kočičího kamaráda, musíte takovou domácí toaletu pořídit.

Je důležité, abyste pro záchod vyhradili určité místo a později ho již neměnili. Kočka by ho sice našla, ale byla by z toho zmatená, možná by toaletu také přestala navštěvat, protože by mohla být se změnou nespokojená. Kočičí záchod bychom měli celý důkladně vyčistit alespoň jednou za čtrnáct dní, ale neustále bychom měli záchod kontrolovat a hrudky použitého steliva vyhazovat. K odstranění exkrementů potřebujete lopatičku, nejlépe plastovou, které jsou volně k zakoupení,ale bohatě Vám postačí obyčejná lopatička, se kterou si děti hrají na písku. Až budete kočce záchod čistit, myslete na to, že ho po odstranění steliva musíte důkladně vypláchnout horkou vodou.

Na našem trhu jsou k mání mnohé typy kočičího WC, ne všechny jsou však stejně vyhovující.

 

Nízká plastová miska: Tento záchod není příliš drahý a je k sehnání skoro ve všech obchodech. Pokud má miska okraje zahnuté směrem dovnitř, je více vyhovující než kdyby miska byla bez zahnutých okrajů. Díky tomu, že jsou okraje zahnuté, je kolem misky minimum rozházeného steliva. Ovšem pokud máte kočku, která si po vyměnění záchodu bude chtít ve stelivu hrát a převalovat se tam, není tato miska vhodná. Další nevýhodou tohoto kočičího záchodu je to, že není seshora přiklopen a proto se z něj může šířit nepříjemný zápach. Pokud nechcete takovýto záchod kupovat, bohatě postačí, pokud kočce jako záchod dáte misku o rozměrech 40x50 cm a aspoň 15 cm vysokou. Pro tento účel je velmi výhodné například dno od klece pro křečka.

 

Krytý záchod: Tento druh kočičího záchodu je velmi šikovný. Díky tomu, že je seshora uzavřen, k rozházení steliva  okolo prakticky nedochází a zápach moči neproniká do celého bytu. Ovšem aby se Vaše kočka v takovémto záchodě cítila pohodlně, je potřeba vybrat typ vysoký minimálně čtyřicet centimetrů. Pokud by byl nižší, než je velikost kočky, kočka by do něj pravděpodobně nechodila a vytvořila by si svůj vlastní záchod. Tuto krytou kočičí toaletu pořídíte v každém obchodním domě či zverimexu zhruba za pět set korun.

 

Vhodné stelivo

Vhodné stelivo musí být přírodní a nesmí obsahovat azbest (ten by mohl zdraví Vaší kočky poškodit), musí výborně pohlcovat tekutinu, pokud bude hrudkovací, budete moci lepé vyndávat znečištěné stelivo.

Stelivo nasypte do kočičího záchodu tak, aby v něm kočka mohla ještě pohodlně hrabat, to znamená do výše maximálně deset cm.

 

Text:Veronika Hůlová 


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 17.1.2008 17:29:32
Napsáno: 15.1.2008 21:44:36

Forum.

Vložit príspěvěk

28.8.2009

Macínka

chci se zeptat.když kočka wc nezahrabává,čím to může být??má to umyté,čisté i dobře absorbující stelivo!Tak proč??díky za odpověd

30.8.2009

Zdeňka

Z toho že kočka nezahrabává si nic nedělejte. :-) Moje 3 kočky sem tam taky nezahrabávají. Já do záchodku používám ještě pod stelivo noviny, ty taky hodně sají. Záchodech není tam nasáklí močí. Zkuste použít stelivo MICI, 10 kg za zhruba 120 Kč. S hrudkovacíma stelivama dobré zkušenosti nemám.

27.9.2009

Pavla

Chci se zeptat , mám dva kocoury 16 a 8 týdnů mají mít společný záchod? Menší kocourek totiž chodí čurat kam se mu zalíbí jen ne do kočičího WC. Děkuji za radu.

2.12.2010

fox

máme dva kocourky jeden 3 roky druhý necel rok,naučili se že mají dva záchodky krytý na stolici a obyčejný na močení. Funguje to docela dobře a oba to kupodivu dodržují :)

7.6.2011

andrea

dobrý den chtela bych se zeptat jak mám kočičku načit chodit na kočičí wc

11.6.2011

Anička

Dobrý den, budu mít dvě kočičky. Kolik mám pro ně připravit záchodků?

28.11.2011

Olga

Dobrý den, prosím o radu s mým kocourkem. Vzala jsem si jej z útulku před pár dny. Je mu kolem 12 let. Chodí krásně na záchodek, ale peklo nastává v noci, kdy začne vyhrabávat stelivo všude kolem a dělá to celou noc. Velice mě to budí a hlavně nevím, proč to dělá...

25.7.2016

Lenka

Veškeré problémy s mojí číčou vyřešil až kočičí automatický záchůdek Catgenie. Pokud byste chtěly víc info, tak mají i své stránky: Odkaz

28.3.2017

Zuzi1

Záchůdek Catgenie máme také doma. Je to skvělý záchůdek.

25.7.2017

Adéla1

Také mám výbornou zkušenost s robotickou toaletou catgenie. Já mám dokonce tu krytou a je suprová. Jen doporučuju koupit i předložku před záchůdek.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz