Kam umístit kočičí záchod?


Pro vykonání potřeby potřebuje kočka soukromí, proto zvažte, kam kočičí toaletu umístíte. Navíc při následném zahrabávání dokáže být malá šelma poměrně hlučná, takže třeba ložnice není ideálním místem. Nepříjemným faktorem, který s toaletou souvisí, je i zápach.

 

Kočky potřebují mít záchod trochu v ústraní, někde v rohu, aby se cítily bezpečně. Musí mít k němu za všech okolností neomezený přístup. Myslete na to, že i při výběru zavřené toalety kočka menší množství steliva vynese ven. Vhodným místem pro umístění kočičího záchodu bývá koupelna, záchod, méně frekventovaná chodba, prostor pod schody či předsíň. Použité stelivo by se vám mělo pohodlně vynášet. Pokud vás trápí zápach, vsaďte na kvalitní stelivo (např. Zverlit). Paní Jarmila doporučuje: „Z vlastní zkušenosti mohu doporučit umístit kočičí toaletu na lidské WC. Je to nejsnadnější na údržbu, hovínka můžete rovnou vyhodit do záchodu a případně zapnout větrák.“ Prodává se i speciální prášek do kočičího záchodu, který neutralizuje pachy. Pokud máte malý byt, je řešením umístění kočičího záchodu na zasklený balkón, kdy se do balkonových dveří nainstalují kočičí dvířka. Další možností je pořízení či výroba menší skříňky, do které umístíte kočičí záchod. Kočka by do skříňky samozřejmě měla mít snadný a pohodlný přístup. Výhodou je, že kočka ven nevynese rozhrabané stelivo a kočičí záchod není vidět. Některé kočky se nerady o záchod dělí. Máte-li doma více koček, dejte jim k dispozici víc záchodů.


Vanda Ročková
Aktualizováno: 10.4.2016 16:00:00
Napsáno: 10.4.2016 15:58:35

Forum.

26.5.2016

Jana

S tím,že každá kočka potřebuje svůj záchod,souhlasím.Mám dvě a mívala i tři čtyři kočky a jedna po druhé na jeden záchod nepůjde.I u koťat,chodí jen do určité doby na jeden,ale máma musí mít svůj.

23.6.2016

Františka

Tak já mám skvělou zkušenost se záchůdkem catgenie. Je to automatický záchůdek.

19.1.2017

Martina7

Koukala jsem na catgenie.cz na ten automatický záchod a vypadá parádně. Ale ta cena :(

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz