Hračky


 

Brzy po tom, co si koupíte kočku zjistíte, že si dokáže hrát s čímkoliv. Ke hraní nepotřebuje žádné drahé hračky, ale bohatě si vystačí s obyčejnou kuličkou z alobalu. Ovšem kočce nestačí jen hodit hračku se slovy: ,,Hraj si“. Musíte se jí i ve hře věnovat.

Kočky jsou neuvěřitelně hravá zvířata a to od útlého věku až po stáří. Vydrží si hrát celé hodiny a jejich hra je připravuje na možný lov myší či ptáků.

Pokud jste rozhodnuti koupit Vaší kočce nějakou hračku, určitě Vám bude vděčna za obyčejnou napodobeninu myšky, se kterou si dokáže neuvěřitelně napodobit pravý lov. Dalšími oblíbenými hračkami u koček jsou různé kuličky, míčky a nejrůznější kulatá chrastítka (s těmi opatrně, kočka se chrastivého zvuku může bát). Mnoho koček potěší obyčejný hopík. Budou za ním nadšeně skákat a snažit se ho chytit dokavaď nepřestane skákat.

Nedivte se, když se posadíte a Vaše kočka na Vás začne skákat a mňoukat. Dává na jevo, že jí něco chybí a tím něčím je obvykle hra. Postačí jí, když ji budete trošku honit, schovávat se a pak na ní odněkud bafnete a nebo když si uděláte obyčejnou mašličku z papíru a přivážete jí na vlnu či nějakou tkaničku a budete s ní kočku dráždit. Bude se jí to líbit a moc si s tím vyhraje. Pokud nejste přes den doma, nechte kočce volně ležet nějakou hračku aby se nenudila, nebo vezměte obyčejné vajíčko z kindervajíčka, nasypte do něj trošku rýže aby chrastilo, zavřete do něj šňůrku a silným magnetem provázek připevněte nejlépe na futra. Kočka si bude hrát a až bude unavená, půjde si lehnout.

 

Mezi další oblíbené hračky a zároveň hlavní potřebu kočky patří škrabací sloupek, jehož součástí je obvykle domeček, kde může kočka spát a odpočívat, škrabací kůl, který kočka potřebuje k údržbě svých drápků a plošinka, na které si může hrát. Existuje mnoho druhů těchto hraček. Záleží jen na tom, jaké máte finanční možnosti a kolik místa můžete této hračce ve svém bytě obětovat. Obvykle se tyto sloupky s příslušenstvím prodávají v rozmezí mezi 500- 1000kč, ale není výjimkou vidět i dražší.


Bezpochyby snem každé kočky, která žije v bytě je mít strom, kde by mohla šplhat a dovádět. I to je v dnešní době možné, ale je k tomu potřeba velmi velké místo. Tyto stromy a větve můžete sehnat ve zverimexu již složené, či koupit části a doma podle potřeby složit a nebo v lese uříznout větev a najít pro ni doma vhodné místo. Nejčastější umístění těchto hraček je přes roh místnosti, ale myslete na to, že takováto hračka musí být řádně upevněna, protože by si na ní vynalézavá kočka jen těžko po druhé hrála.

 

 

 

Text: Veronika Hůlová


zuzana smejkalova
Aktualizováno: 17.1.2008 17:20:12
Napsáno: 15.1.2008 21:27:47

Forum.

Vložit príspěvěk

10.5.2009

NIKOLKA

SMÍM SE ZEPTAT KOLIK TO TAK STOJÍ ??????

13.5.2009

Petra

jak pišou v textu v rozmezí mezi 500- 1000kč, ale není výjimkou vidět i dražší.

6.6.2009

Martina

Nevíte jak je asi velký ten domeček s žebříkem a škrabadlem,jak je na té třetí fotce?

12.12.2009

adriana

neviete ako stoja škrabadilka??

19.8.2010

Lucík

Dobrý den, chtěla bych jse zeptat chceme našemu kočičákovi vyrobit velký škrabací strom. Strom už máme, ale máme problém sehnat za výhodnou cenu sisálové lano??Nevíte někdo kde se dá sisálové lano sehnat levněji než 13,-Kč za metr, potřebujeme 10mm?? Díky a omlouvám se jestli to sem nepatří.

28.9.2010

Diana

Nevite jak zabavit kočičku když nejsem doma už jsem toho vyzkoušela ale hraje si s tim jen krátce,a za chvíly ji to omrzí prosím napište mi s čema si hrají vaše kočičky.

15.11.2010

Rosťa

Můj kocour si hraje se vším na zahradě. Nejraději skáče po větvičkách od vinohradu a nebo když fouká vítr, tak běhá za lístky a pokud se jedná o byt, stačí někde dát pár provázků a hraček (malí plastoví panáčci nebo kuličky) a on už si poradí a nudit se určitě nebude ;-)

27.12.2011

ACIbNbifw

Now I feel stpiud. That's cleared it up for me

28.12.2011

ZzuopqajrJLfLKrrhQg

hhgUSN <a href="Odkaz

4.7.2012

adla

MOJE KOČKY MILUJÍ HLAVNĚ BALONKY A PROVÁZEK NEBO DLOUHOU TRÁVU.

21.8.2012

naty

muj kocour tonda rad ji. Hraje si z provazkem rad leze po stromech a rad taky spi. mam ho rada vic než sviho brachu.

15.1.2013

Pavel

Ahoj, doporučuju všem kteří shánějí škrabadlo pro kočku s nějakým tím místem na spaní (třeba zavěšené košíčky jsou u nás VELICE oblíbené) aby hledal škrabadlo na Aukro.cz je tam spousta druhů a cenově jsou dostupné. Já ušetřil na 170cm škrabadle 1500,-kč pro movitější, nebo pro někoho kdo má dost místa a nebo kdo hledá jen inspiraci doporučuju webowku kocicistromy Tak lovu zdar ;)

15.1.2013

Pavel

Vyhlídněte si tak 4 letý strom, opracujte ho od kůry, zahlaďte brusným papírem a postavte do velkého kýblu s rozmíchaným betonem. Pak strom omotejte sisalovým lanem (8,-/m), na konci větví přišroubujte z překližek odpočívadla...za tu kočičí radost při šplhání to rozhodně stojí ;)

23.1.2014

almur

Hladám loptičku veľkosti asi tenisovej v ktorej je asi nejaký magnet pohybuje sa po podlaqhe sama a má na sebe chvostík..videla som v ČR ,ale u nás ju neviem nikde kúpiť,prosím poradte.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz