Korat


 

Historie

Korat má místo  původu v Thajsku, kde se této kočce říká si-sawat což v našem překladu znamená:,,přinášející štěstí“. První korati, se dostali z Thajska do USA a to v 19. století. I když je toto plemeno velmi krásné, setkáváme se s ním jen zřídkakdy, a to i v zemi původu. Milovníci tohoto plemene zakázali, aby byl korat šlechtěn s jakoukoliv jinou kočkou.

Standard

Tělo:Tělo korata vám může připomínat tělo siamské kočky - je štíhlé a protáhlé, ale ne tolik jako u siamek. Zajímavostí u tohoto plemena je že jeho přední nohy jsou kratší než nohy zadní, což způsobuje sklonění zad. Ocas je u kořene mohutný a pomalu se sbíhá do kulaté špičky. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že je korat lehký, není tomu tak. I když má štíhlé tělo, díky silně vyvinutým svalům dosahuje jeho hmotnost běžného rozmezí od 3 do 5 kg.

Hlava: Jeho srdčitou hlavu zdobí vysoko posazené a velké uši. Nos je v přiměřené délce k lebce, ale je trošku prohnutý. Oči jsou spíše velké tvaru orientálního, ale pokud je má kočka do široka otevřené, působí kulatým dojmem.

Srst: Koratovi chybí podsada, tudíž je srst těsně přilehající na tělo a v důsledku toho působí na dotek jako satén. Srst je krátká a lesklá tak, že to vypadá jako by zářila.

Barva: Požadovaná barva je barva modrá. Každý chlup má stříbrný nádech, což vyvolá nádherný zářivý efekt. Chlupy jsou na koříncích světlější a postupně se zbarvují. Oči mohou mít zelené, někdy jantarové.

Charakter

Korati jsou velmi přítulné a mazlivé kočky. Snesou se s ostatními kočkami i psy, a aby se cítily dobře, potřebují mít ve svém okolí stále někoho, kdo si jich bude všímat. Některé kočky tohoto plemena mohou mít v povaze žárlivost.Korat je plemeno, které si velmi rádo hraje a je velmi inteligentní - můžete ho klidně naučit aportovat. Jejich hlas je velmi melodický a působí až uklidňujícím dojmem.

 

Text: Veronika Hůlová

 


zuzana smejkalova
Napsáno: 15.2.2008 09:49:45

Forum.

Vložit príspěvěk

3.12.2008

Farouk

Korat je opravdu temperamentni. bydlim v Thajsku a mam jiz pres rok moji Korat ALIAA... je uzasna... energie na tuny, chce s panem byt vsude.. nezajima ji co delam ale chce proste byt nekde pobliz... radi hodne mluvi, takze porad konverzuji :) jinak nadherna hebka srst ktera je hodne odlisna od ruskou modrou.. srst je videt jak je do stribrna.. proto se jmenuje anglicky Silver tipped Korat... moje je jeste malda tak ma zlute oci.. az ji bude 2-3 roky tak bude mit lotosove zelene

3.12.2008

Farouk

hehehe.. jo jo... Zarliva na 1000%, aportuje bez problemu :) homobohemicus@email.cz

3.8.2010

Romčík

Co jsem viděla Korat je velmi zajmavá a i celkem hezká kočka

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz