Zuzana útočí!


Mám velkou prosbu o radu, jak na naši kočičku Zuzanku. Ještě pracuji, je mi 57 let a jsem zdravotní sestra na traumatologii. Když přijdu ráno po noční, Zuzanka mě přivítá, a pak když si chci lehnout do postele, skáče mi na hlavu, až jsem jednou měla modřinu na spánku. Je to dost velká síla, má při tom „změněný“ výraz očí. Toto se opakuje asi tak 3x, potom se probudím a klidně u mě spí. Stejným způsobem skáče, i když jsem u televize nebo u počítače (jako kdyby to nechtěla). Už jsem vyzkoušela sprej s vodou a noviny, ale nic nepomohlo. Další zlozvyk má ve vaně, kterou musíme do sucha vytřít a dát tam ručník, jinak si honí ocas a trhá si dost chlupy. Paní doktorko, byla bych moc ráda za vaši drahocennou radu, jak ji tyto zlozvyky odnaučit.

 

Odpověď:
Zkuste odvést pozornost vaší kočičky k něčemu jinému – nejlépe k jídlu. Ale schovejte jí ho tak, aby jí dalo trochu práce se k němu dostat. Udělejte pyramidu z ruliček od toaletního papíru a do každé (nebo jen některé) dejte pár granulek. Nebo vystříhejte pár otvorů v krabici od bot, shora i z boků, tak aby jimi mohla Zuzanka protáhnout pacičku, a dovnitř zase schovejte něco dobrého. Vyrábějí se i míčky s otvorem, do kterých se mohou naplnit granule a ty pak při kutálení míčku vypadávají. Prostě musí mít zajímavější činnost, než je skákání na vaši hlavu. Možná že jí tahle „práce“ pomůže i s druhým problémem, honěním ocásku a vykusováním chlupů. Zkuste jí dát do vany malý míček nebo víčko od PET láhve, kuličku z alobalu, gumičku apod. Ukažte jí, jak si má hrát: tak, aby předmět vždy pacičkou vyhodila na stěnu vany a on sám klouzal dolů. Uvidíte, že ji to bude bavit víc než vlastní ocásek.

MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 1.6.2012 15:30:02
Napsáno: 1.6.2012 15:26:02

Forum.

Vložit príspěvěk

14.7.2012

Eva Joštová

dobry vecer, mam k Vam takovou prozbu zda by jsme mi mohli poradit co mam delat s rocnim kocourem domacim kdyz me z niceho nic napada kazdy den a ja mam od neho mordiny a kdyz me kousne tak to mam az do krve nevim co mam delat budu rada zda mi budete moci poradit s pozdravem Joštová

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz