Péče o oči


Většině koček není třeba čistit oči vůbec nebo jen zřídka. Výjimku představují plemena, která mají plochý obličej, jako jsou perské a exotické kočky.

 

Perské kočky mají často potíže se slzením, čímž vznikají v obličeji nehezké tmavé dráhy po slzách a hnědé ospalky. Vypadá to, že u světle zbarvených peršanek se to vyskytuje více, ale je to jen proto, že tmavé stopy jsou u nich nápadnější. Zvlášť jestli chcete kočku vystavovat, pokuste se co nejvíce tmavému zbarvení obličejových záhybů předejít, už proto, že zanedbané stopy po slzách zůstanou ve většině případů viditelné navždy. Jak na to? O obličejové rýhy a chlupy kolem očí denně pečujte jemným ubrouskem, na který nanesete speciální pro kočky určené kapky nebo převařenou vodu. Exotickým kočkám se někdy mohou slzné kanálky ucpat. Proto je důležité chlupy kolem očí, očních koutků a v záhybech na tváři udržovat v čistotě. Pokud používáte oční vody, nesmějí obsahovat kyselinu boritou.

 

Zdroj: ESTHE R J.J. VERHOFF-VERHALLENOVÁ, ENCYKLOPEDIE KOČEK 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 20.8.2016 17:54:17
Napsáno: 20.8.2016 16:39:14

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz