Nestihla to…


Před týdnem jsme si přinesli domů koťátko ragdoll (kočičku). Dosud jsme neměli problémy se záchodem, pravidelně jsme jí ho ukazovali a dávali ji na něj. Už tam i sama začala chodit, ale dnes se vykakala na koberec. Možná jsem udělala chybu já, dala jsem do kočičí toalety speciální vůni, která je k tomu určená. Jak máme postupovat? Kočička má 9 týdnů. Jinak se chová úplně v pohodě, není bázlivá, je spokojená a dobře jí.

 

Odpověď:
U takhle malého koťátka se ještě občas nějaká nehoda stane. Nekomentujte to, prostě to ukliďte, ať tam nezůstane pach, který by kotě lákal k opakování… Doporučuji ještě jeden záchod se snadným přístupem, tak aby kotě nemuselo nikdy chodit daleko (při hře nebo spánku se stane, ze nevyběhne včas a nedonese to tam, kam má, tak jako u malých dětí). Do záchodků nedávejte žádnou vůni a nečistěte je parfemovanými přípravky.

MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.7.2012 18:11:26
Napsáno: 5.7.2012 18:09:38

Forum.

7.9.2012

irena

Dobrý den. Máme Ragdollku holku nedávno jí byl jeden rok. Je vykastrovaná od šestého měsíce.Ještě k ní máme Perskou činčilu kluka, tomu bude 6 měsíců a vykastrovaný ještě není. Máme s tou velkou problém takový, že nám začala chodit čůrat a .. do ložnice přímo do peřit, a okoukal to i ten malý, tak to jednou udělal taky. Poraďte nám prosím jak je to odnaučit. Předem děkujeme za radu:)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz