Nácvik na přepravku


Naše kočka nesnáší cestování v přepravce. Když ji vidí v předsíni, snaží se utéct. Jinak je klidná, ale cesty k veterináři jí způsobují problémy. Co s tím?

 

Pro mnoho domácích mazlíčků představuje přepravka jasný signál, že bude následovat něco nepříjemného. Ve většině případů se totiž vytahuje před návštěvou veteriny, dlouhou cestou na chalupu apod. Jediným způsobem, jak docílit toho, aby kočka neměla strach, je postupné zvykání. Jak na to? Přepravku nechávejte vystavenou v bytě jako „součást nábytku“. Důkladně ji vyčistěte a následně ji můžete zkusit postříkat přípravkem s umělým kočičím feromonem (k dispozici u veterinářů nebo v obchodem s chovatelskými potřebami). Do přepravku umístěte oblíbenou kočičí deku. Poblíž podávejte kočce krmivo a pamlsky, postupně můžete umístit několik pamlsků přímo do přepravky. Když kočka najde uvnitř něco dobrého na zub, přispěje to k tomu, aby se v ní cítila lépe. Až budete kočku příště převážet, snažte se vyvarovat rychlých pohybů, v autě jezděte opatrně a plynule, přepravka by měla být vždy zajištěna bezpečnostním pásem. V čekárně u veterináře mějte přepravku s kočkou na vyvýšeném místě (na klíně nebo prázdném sedadle). Nenechávejte ji na podlaze a zamezte tomu, aby se k ní přiblížili psi, kteří by mohli kočku vyděsit. Nikdy nepřevážejte více než jednu kočku v jedné přepravce (kočky totiž mohou reagovat agresivně, když mají strach). 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 9.3.2015 20:08:42
Napsáno: 8.3.2015 18:10:23

Forum.

Vložit príspěvěk

28.1.2017

arya

Naše kočky cestujou v téhle tašce: Odkaz a jsmevšichni naprosto spokojeí. Nikde nic netlačí, je to evidentně dost pohodlné a prodyšné, dporučuju.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz