Kočka řádí


Obracím se na vás s prosbou o radu. Máme sedmiměsíční kočičku (křížence), je velice hyperaktivní. Na co přijde, to zničí (viz foto). Napadlo nás, že se nudí, a tak jsme jí pořídili kočičí společnici. Doufali jsme, že se spolu zabaví. Kočička je ale ještě akčnější a zlobivější. Máme ji moc rádi a v žádném případě ji nechceme dát pryč, ale nevíme si s její hyperaktivitou a zlobením rady. Měla byste pro nás nějakou radu?

 

Odpověď:

To není zlobení, ale normální trénink loveckých a bojových aktivit. Bude to ještě pár měsíců trvat, než se kočička uklidní. Doporučuji ji důkladně zaměstnat – schovat část krmiva pod různé kelímky, do krabic od bot s proříznutými otvory na tlapky, do přepravky na vajíčka, do roličky od toaletního papíru vložené do ubrousku apod. A také kočky pěkně prožeňte po nějaké sestavené překážkové dráze za mávátkem nebo proutkem s napíchnutou šunčičkou. Také je dobré odpočívadlo s výhledem na krmítko pro ptáčky. Záclony zatím sundejte a pořiďte šplhací strom nebo aspoň přehoďte smotanou starou deku přes dveře a přivažte ji z obou stran ke klice, aby měly kočky po čem šplhat. Je-li to možné, pouštějte kočku ven nebo aspoň na zabezpečený balkon, aby měla stále nové podněty. Pokud ještě není vykastrovaná, nechte ji kastrovat, to ji určitě alespoň částečně zklidní. Na podobné téma přišel již jiný dotaz, zkuste porovnat.

MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz


Vanda Ročková
Aktualizováno: 7.4.2012 15:44:13
Napsáno: 7.4.2012 15:41:30

Forum.

24.4.2012

Miska

Koukam že nejsem jediná kdomá takového čerta:-))Zdevatuje co může a máme dost problém se značkováním :-///Doufam že kastrace pomůže :-)

25.4.2012

Májina

Výborná věc - laserové ukazovátko. Prožeňte kočičku za světýlkem a když bude unavená "zaparkujte" světýlko třeba pod křeslo. Ta naše tam pak vydrží nějakou dobu čekat a číhá, kdy zase vyleze.

25.4.2012

Simča

Mám taky hrozně hypeaktivní britskou kočičku, které bude 6. měsíců a to se všude o britských kočkách píše, že jsou velmi klidné, neřádí nikde a ono prd. =D Chci jí dát po 6. měsíci vykastrovat, tak snad to drobet pomůže. =o) Měli jsme plno koček a tahle je extra hyperaktivní. =D Vždycky jsme měli jenom obyčejný kočky, tak asi proto byly klidní nebo nevím. Vždycky jsme měli jenom kocourky a tohle je naše první kočička, tak jestli jsou i hravější nevím. =o) Jsem ráda, že v tom nejsem sama. =D

25.4.2012

marcous

taky se můžete podívat na:Odkaz by se tam něco na zklidnění našlo

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz