Co s kousavým kocourkem?


Máme 3,5měsíčního kocourka. Je to mazel a rošťák. Je hravý, ale někdy hra přejde v kousání do rukou, nejvíce do oblasti mezi palcem a ukazovákem. Nejde o kousání do krve, ale je citelně bolestivé. V prvních chvílích se lze „domluvit“, že to bolí, ale jakmile se dostane do ráže, vrhá se opakovaně po ruce. Důrazně ho odstavíme s vyřknutím „ne, nesmíš“, ale pokud by chtěl pokračovat, zabere jedině otevření přístupu do zahrady. Přitom si nemyslím, že se tím výběhu domáhá, protože má téměř neomezeně cestu ven z domu volnou. Jak se s tímto chováním vypořádat?


Odpověď:

Nehrajte si s kocourkem holýma rukama. Při hlazení vždy dávejte pozor, kdy se obrací jeho zájem k vaší ruce a přestaňte dříve, než kousne. Pomáhá také odvedení pozornosti k hozené hračce nebo pamlsku. U takhle malých koťat je to většinou dostačující. Kdyby se útoky stupňovaly, zkuste opatrně použít Pet Corrector.

 

MVDr. Hana Žertová

Další odpovědi na nejrůznější dotazy naleznete na www.hanazertova.cz


 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 5.10.2014 16:19:10
Napsáno: 5.10.2014 16:17:06

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz