sekce Diskuzní forum o kočkách

Nepřihlášen

Péče o toulavého kocoura

Založeno 24. 6. 2014 07:00:10 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 688x
sekceJana +5 Palec nahoru/Palec dolu 24. 6. 2014 07:09:24
avatar

Zdravím, potřebovala bych poradit. Před několika dny k nám do práce přišel kocourek tulák. Měl zraněné oko a byl strašně hubený tak jsme se ho ujali - teď už to vypadá, že je z nejhoršího venku - už je po operaci očka a začíná přibírat. Kocourek zřejmě není kotě (nemá žádné zuby a ouška taky nic moc, ale třeba to může být i těžkým životem, ani veterinář nám věk nedokázal říct). Takže kocourek už je náš, ale potřebovala bych trošku poradit s péčí - co krmení? Dáváme konzervy a paštiky z obchoďáků (cca 100g denně), máme dávat nějaké vitamíny?, záchůdek je v pořádku - na kočkolit chodí krásně, co pelíšek? Je hodně zimomřivý - už nevím co mu dát. Veterinární péči máme zajištěnou myslím dobře. Může mi někdo poradit co a jak? Děkuji moc. J.

sekceolda -5 Palec nahoru/Palec dolu 26. 6. 2014 20:57:47
avatar

Dobrý den, pokud si v životě dost vytrpěl tak Vaši péči a lásku nutně potřebuje. Konzervy a paštiky z obchoďáků jsou téměř bez masa a hlavně z obilovin a chemie, což pro kočku není vhodné a moc mu to kondici nezlepší. Pokud nemá zoubky budou problém i granule, chce to drobné aby je mohl polykat, zkuste sehnat Meoving Heads, Arden Grande, Nutram, N & D a Bozita tetra pack který obsahuje až 90% kuřecího masa v želé, měkké a chutné. Kvalitní granule obsahují vše potřebné a dostatek kuřecího i rybího tuku pro kočky velmi potřebného, vitamíny nebývají nutné. Taky syrové nebo vařené kuřecí maso je dobré a kočky ho mají moc rády. Přeji hezký den a kocourkovi hodně zdraví.

sekcealzbetakocka -5 Palec nahoru/Palec dolu 28. 6. 2014 23:09:29
avatar

Dobrý den, obdivuji Vaší laskavou pomoc kocourkovi. Ohledně zimomřivosti, myslím, že za to může i podvýživa. Dala bych mu do pelíšku deku, bude ho v noci hřát zespoda. Ohledně stravy, u plechovek z obchodu častý problémem je, že podíl kvalitních surovin je malý a kočka si poté ze stravy toho příliš nevezme. Zvláště podvyživené kočky s narušenou imunitou potřebují řádný podíl živin a minerálů. Napadají mě 2 možnosti, buď kupte kvalitní granule (Purina One, Gourmet atd.) a rozmočte je v přírodním vývaru z masa bez soli, aby je mohl kocourek snadno sníst, nebo se poraďte s veterinářem o vhodných konzervách. Ze své zkušenosti vím, že existují takové, které jsou extrémně výživné a i po malé dávce kočka dostane vše, co potřebuje. Nicméně nejsou snadno k sehnání.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz