Strom splněných kočičích přání 2014


I letos se od 14. prosince do Tří králů koná již tradiční internetová sbírka na podporu koček v péči mnoha organizací z celé České republiky. Kočky, kocouři a koťata si přejí krmení, pelíšky, léky a velká část z nich i nové domovy.

 

Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vaší oblasti. Každý dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také zajít navštívit.

 

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 000 korun. Další roky zájem o akci prudce stoupal. Výsledkem toho byla částka kolem 1 600 000 korun v roce 2013, což pro zúčastněné organizace znamenalo výrazný příspěvek do jejich rozpočtu. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku - tedy přispět na krmení a stelivo, případně zakoupit zdravotní balíček. Také můžete podpořit jeden velký projekt od každého útulku.

 

Účastnící se organizace z celé České republiky, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy, proto je každá pomoc velmi vítaná. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí. Pořadatelem je Devět životů o.p.s., veškerou práci kolem akce vykonávají její členové a dobrovolníci zdarma.

 

Finanční podpora získaná během této akce umožní lidem, kteří se starají o útulkové kočky, zaplatit náročné operace zvířat, nakoupit kvalitní krmení, případně udělat si zásoby na několik týdnů dopředu. Alespoň chvíli nemusejí řešit, kde seženou prostředky na provoz a mohou se plně věnovat péči o kočky. Mnoho z nich kočkám věnuje skoro všechen volný čas a nezná slovo dovolená. Po příchodu z práce je čeká kolotoč – veterina, úklid, odchyty, umisťování, propagace, shánění peněz – práce, která nikdy nekončí. Vlastní strom splněných přání nemají, ale určitě je potěší pěkné vánoční přání. Zkuste si na ně během Vánoc také vzpomenout.

 

Proč to děláme? Protože máme rádi kočky. A co vy, pomůžete nám splnit jejich přání?

 

Františka Kernová
www.kociciprani.cz

 

 


Vanda Ročková
Napsáno: 20.12.2014 18:37:43

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz