Pojistný podvod s umrzlými siamskými koťaty nevyšel


Podvodníci zkoušejí na pojišťovny různé věci. Někteří dokonce zajdou tak daleko, že si vymyslí úmrtí vzácných domácích mazlíčků.

 

Podvodná činnost jde napříč národy, pohlavími i profesemi a našim detektivům se každoročně daří odhalovat více podvodů, přestože za tento trestný čin hrozí až dva roky vězení, při způsobené velké škodě dokonce až deset let,“ uvedl ředitel právního oddělení a vyšetřování pojistných podvodů Allianz pojišťovny Ludvík Bohman. A že podvodníci mají bujnou fantazii, dokazuje i následující „dojemný“ příběh, který se skutečně stal. Jeden muž pojišťovně oznámil, že mu umrzla vzácná koťata v hodnotě 200 tisíc korun. O Vánocích byl navštívit svého známého a návštěvu spojil s prohlídkou jeho domácích mazlíčků, šesti cenných siamských koťat. Po odchodu zjistil, že si u kamaráda zapomněl klíče od svého domu, a tak se k němu vrátil. A mezitím co hledal klíče, nechal otevřené vchodové dveře. Tento nestřežený okamžik prý využili domácí mazlíčci k dobrodružnému výletu do mrazivé noci, který pro ně skončil tragicky. Jejich majitel je údajně ráno našel před domem umrzlé a z jejich ztráty se psychicky zhroutil. Dojemný příběh srdce detektivů Allianz neobměkčil, neboť v něm od začátku chyběla fakta včetně existence samotných koťat. Šetřením zjistili, že si oba aktéři kočičí historku vymysleli, protože si chtěli vylepšit svoji tíživou finanční situaci. Následně se pod tíhou důkazů doznali.


Vanda Ročková
Napsáno: 23.1.2017 21:11:45

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz