Jak ohlásit týrání zvířat?


Podezření na týrání zvířete je nutno (podle našeho právního řádu) oznámit na příslušnou veterinární strávu, na obecní (obvodní, městský) úřad či – zejména v akutním případě – na policii ČR. Oznámení lze podat nejen písemně, ale i ústně. Úřady jsou však povinny zabývat se i anonymním oznámením. Odebrání týraného zvířete pak může nařídit obecní (obvodní, městský) úřad, a to pouze na návrh příslušného inspektorátu krajské veterinární správy. Pokud jde o trest – v případě, že se jedná o přestupek, řeší jej obecní nebo městský úřad. V případě, že je věc posouzena jako trestný čin, postupuje se stejně jako u jiného trestného činu (soudní řízení atd.). V České republice platí Zákon 246/1992 Sb. na ochranu zvířat proti týrání. Nevhodné zacházení se zvířaty mohou lidé hlásit Nadaci na ochranu zvířat prostřednictvím linky SOS Zvíře: 222 135 460 (Po-Pá od 9 do 17 hodin).

 

Nadace na ochranu zvířat umožňuje rychlou a jednoduchou formu pomoci zvířatům v útulcích. Zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS OCHRANAZVIRAT na číslo 87 777 můžete přispět na zvířata v útulcích a záchranných stanicích na území ČR. Jedna DMS stojí odesílatele 30 Kč a 27 Kč z každé DMS jde rovnou na útulek.

 

Více informací o Nadaci na ochranu zvířat, jejích projektech a formách pomoci najdete na: www.ochranazvirat.cz

 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 31.7.2009 13:25:19
Napsáno: 31.7.2009 13:24:05

Forum.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz